German Boys and Girls Open

V dňoch 3.-5. júna 2016 sa konal už 13. ročník German Boys and Girls Open, ktorý sa pravidelne hráva na ihrisku St.Leon Rot, na ktorom sa v minulom roku hral aj Solheim Cup a ktoré bezpochyby patrí medzi najlepšie nemecké golfové rezorty.

Tento turnaj určite patrí medzi najprestížnejšie európske podujatia pre chlapcov a dievčatá do 18 rokov. Tento rok sa na turnaji predstavilo 88 chlapcov a 66 dievčat, pričom pre prijatie do turnaja sa pre zahraničných hráčov vyžadoval hcp u chlapcov +0,2 a u dievčat +0,6. Turnaj sa hrá 3 dni s tým, že po dvoch hracích dňoch prechádza cutom 40 chlapcov a 20 dievčat. Turnaja sa zúčastnila hráčka Grey Bear Tále Lea Klimentová, ktorá s výsledkom +1 ( 74 a 71 ) skončila na delenom 30. mieste, keďže cut pre dievčatá bol na hranici -2. Tretí hrací deň sa napokon nedohral pre silnú búrku a počítali sa len výsledky z prvých dvoch dní. Kategóriu chlapcov vyhral holandský reprezentant Mike Toorpe s výsledkom -8 a v kategórii dievčat rovnako s výsledkom -8 delili prvé miesto dánska hráčka Kibsgaard Nielsen a domáca reprezentantka Aline Krauter.

Záverom treba povedať, že išlo skutočne o turnaj zorganizovaný na úrovni profesionálnych turnajov, na ktorom sa zúčastnila s výnimkou španielskych reprezentantov celá európska špička do 18 rokov. Tomu zodpovedal aj divácky záujem a rovnako tak záujem početnej skupiny skautov z amerických univerzít. Účasť na tomto turnaji by sa preto v budúcom roku mohla stať cieľom a motiváciou aj pre ďalších juniorských reprezentantov Slovenska.

Výsledky nájdete TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER