Golf Circus je nezastaviteľný

Jedinou reálnou prekážkou sú blesky, neprekáža im dážď, zima ani úplná tma. Českí herci Pavel Nečas a David Suchařípa si pod značkou Golf Circus pripísali tretí nevšedný golfový rekord. Po tom, ako prešli všetkých 105 českých ihrísk, zavítali na Slovensko.

Keď v Prahe zapli navigáciu, zistili, že k prvému ihrisku majú pred sebou 676 kilometrov. Svoju tour po Slovensku odštartovali na ďalekom východe v košickom kraji, konkrétne v Malej Ide. Postupne za 12 dní bez prestávky prešli všetkých 24 golfových ihrísk na Slovensku. „Zo začiatku bola eufória, potom však nastala brutálna kríza, keď si telo začínalo zvykať, že ho budeme denne kŕmiť veľkými porciami kilometrov. Potom to akoby mávnutím čarovného prútika zmizlo a v posledný deň sme už boli v takej forme, že by sme išli pokojne ďalej (smiech),“ povedal bezprostredne po odohratí rekordu Pavel Nečas a parťák David Suchařípa ho rýchlo doplnil „Chvíľu síce trvalo, kým naše telo uverilo, čo vlastne ideme urobiť, ale dali sme to!“

Na Slovensku ich na prelome augusta a septembra neprivítalo letné počasie. Bolo chladno a pršalo. Svoj plán však nezrušili, hoci hrali v daždi, aj v úplnej tme, keďže každý deň odohrali dve a niekedy až tri ihriská. „Prešli sme naozaj všetky a 95 percent vašich ihrísk je skutočne nádherných. Slováci to robia fantasticky, s láskou. Väčšina ihrísk je špičkovo udržiavaná. Všetkým, ktorí sa o ne starajú skláňam poklonu, pretože bez nich by slovenský golf nebol tam, kde je. Pochybovačom, ktorí tvrdia, že golf je „masňácka“ hra odkazujem, že to nie je pravda. Nech si ho vyskúšajú. A keď navštívia niektoré z tých nádherných slovenských ihrísk, budú nadšení. Slovensko je pecka,“ rozhovoril sa Pavel Nečas pri odpovedi na otázku o kvalite našich golfových ihrísk.

 

 

A kde sa českým hercom páčilo najviac? „Čo sa týka deviatok, tak za mňa Rajec. Z 18-jamkových si fakt neviem vybrať. Nedá sa povedať, či je krajšie v Penati alebo pod Lomnickým štítom, ale všetky sú v perfektnom stave. Fakt sú nádherné,“  zhodnotil David Suchařípa.

Nečas a Suchařípa si v rodnej krajine už dva neobyčajné rekordy pripísali. Počas 80 dní obišli 105 českých ihrísk a za 24 hodín dokonca sedem 18-jamkových ihrísk v Prahe a Stredočeskom kraji. Pre svoj tretí rekord si vybrali Slovensko a ani na chvíľu to neoľutovali. Spoločnosť im v Šuranoch robil herec Martin Mňahončák, v Malackách zase naša najlepšia golfistka Zuzana Kamasová a čerešničkou bolo stretnutie v Penati Golf Resort s víťazom Slovak Open Rorym Sabbatinim.  „Sme rekreanti, nie sme vrcholoví hráči, ale chceme osloviť verejnosť – či už slovenskú alebo českú. Golf je úžasná hra, môže ho hrať každý. Aj tí, ktorí majú zdravotné hendikepy. Keď sa už človek nemôže venovať tenisu, hokeju, futbalu, tak golf je fantastická alternatíva. Prechádzka po tráve s palicami je pre ľudský organizmus úplne najprirodzenejší pohyb,“ uzavrel Pavel Nečas.  


Špeciálne poďakovanie pre všetkých, ktorí vyšli Golf Circusu v ústrety.

Konkrétne: Radkovi Kopeckému, ktorý požičal auto a Tomášovi Čížkovi so Štepánkou Čížkovou z Golfartsu, bez ktorých by sa tento rekord nepodarilo uskutočniť.


Pozrite si aj celú fotogalériu z tripu po Slovensku od osobného fotografa Golf Circusu: https://photos.app.goo.gl/LdkPatKJGduw5ncF9

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER