Golf – šport, ktorý predlžuje život

Veľa pohybu, slnka a čerstvého vzduchu v prírode. Tieto pozitíva golfu už všetci dávno poznáme. Lekári a vedci ale vedia aj o lepších dôvodoch, prečo siahnuť po golfovej palici. My vám prezradíme, aké ďalšie benefity so sebou takzvaný zelený šport prináša.

 

Tajomstvo dlhovekosti

O tom, že golf prospieva zdraviu svedčí predovšetkým dĺžka života golfistov. Tí sa totiž podľa švédskej štúdie dožívajú vyššieho veku. V priemere žijú hráči golfu až o 5 rokov viac ako negolfisti, a to bez ohľadu na vek či pohlavie. Takže žiadne olejčeky, či masírovanie ušníc. Golf je tá správna cesta!

 

Už žiadna depka

Vypnúť mobil, utiecť z reality všedných dní a jednoducho zresetovať. Takto si asi väčšina z nás predstavuje dovolenku. Existuje ale aj oveľa jednoduchšie a dostupenejšie riešenie. Stačí sa vybrať na niektoré z golfových ihrísk. Nie je to dovolenka s vyloženými nohami, ale pravidelná fyzická aktivita, ktorá znižuje riziká vzniku úzkosti, depresie a dokonca i demencie.

 

Preč s chorobami

Pokojný priebeh golfu mnoho nadšencov iných športov odsudzuje. Ale práve miernejšia intenzita v spojení s dlhším priebehom pomáha pri predchádzaní rôznych vážnych ochorení. Môže za to zlatá kombinácia chôdze, svalovej aktivity a sociálnej interakcie. Znižuje sa pritom riziko vzniku až 40-tich ochorení, ako napríklad cukrovky typu 2, srdcového záchvatu, mŕtvice, alebo rakoviny prsníka a hrubého čreva.

 

Málo sebavedomia? Odpoveď je golf!

To najlepšie na záver. Tento krásny šport totiž blahodarne vplýva aj na psychiku. Bolo preukázané, že golfisti sú sebavedomejší, viac si dôverujú a vedia oceniť svoje úspechy. Ale aby sme boli úplní, golf pomáha aj rozvíjať zručnosti v medziľudských vzťahoch a udržiavať emócie pod kontrolou. Čo viac treba pre šťastný život?

Samozrejme, pri golfe môžete utŕžiť zranenie rovnako, ako pri ostatných športoch. Najčastejšími poraneniami sú problémy s chrbticou, lakťami, zápästiami alebo ramenami. Je tu ale nižšie percento zranení, v porovnaní s inými športami.

 

Projekt Golf a zdravie

Rozšíriť osvetu o zdraviu prospešnom športe – golfe – pomáha projekt The Golf & Health. Pod ich činnosť sa podpísalo viacero skvelých profesionálnych hráčov, ktorí sa stali ambasádormi projektu, medzi nimi i napríklad Annika Sörenstam, Gary Player či Padraig Harrington. Pre viac informácií o projekte klikajte SEM.

Nezabúdajte, že fyzická nečinnosť spôsobuje každoročne viac než tri milióny úmrtí. Preto ak vás ani tieto dôvody nepresvedčili, že golf je pre vás to pravé, nájdite si inú voľnočasovú aktivitu.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER