Historický úspech pre Slovenský golf na European Young Masters

Jakub Hrinda bude reprezentovať tím Európy na Majstrovstvách Juniorov Ázijsko-Pacifickej golfovej konfederácie v Tajpeji.

Minulý víkend sa skončili neoficiálne Majstrovstvá Európy tímov Juniorov do 16 rokov vo švajčiarskom Golf Clube Domaine Impérial.

Naši reprezentanti v zložení Jakub Hrinda, Katarína Drocárová, Tadeáš Teťák a Táňa Čičová obsadili vynikajúce jedenáste miesto v súťaži národov, keď po prvom súťažnom dni boli na štvrtom mieste.

No, súťažná rošáda zasiahla veľa ďalších národných tímov. Aj tak odchádzal slovenský národný tím s historickým úspechom v podobe celkového druhého miesta Jakuba Hrindu v súťaži jednotlivcov chlapcov, keď hral konzistentný výkon 70,72 ,71.

Tento skvelý výkon a celkovo druhé miesto v kategórii chlapcov ho automaticky nominoval do výberu pre tím Európy na Majstrovstvá Juniorov Ázijsko-Pacifické Golfové Konfederácie.

Tieto sa budú konať od 23. do 25. augusta na ihrisku Sunrise Golf & Country Clubu na Taiwane. Šampionát sa bude hrať na rany v troch kolách. Prvý deň sa hrá osemnásť jamiek four-ball. Druhý deň sa hrá osemnásť jamiek foursome a tretí deň sa hrajú single na osemnásť jamiek.

Kompletnú štvoricu v tíme Európy tvoria víťazi a druhí v poradí EYM. Víťazom v kategórii chlapcov, len o ranu pred Jakubom, sa stal belgický hráč Adrien Dumont de Chassart (73, 69, 70, celkovo 212).

Medzi dievčatami zvíťazila Fínka Elina Saksa (77, 72, 67). Druhá v poradí skončila česká hráčka Sarah Hiřičíková, ktorá hrala 69, 71, 77.

O bližších pocitoch našich hráčov a hráčok budeme ešte informovať v extra článku, ktorý pripravujeme.