Ján Friesz, jr. delený tretí na Renocar Czech PGA Tour.

RENOCAR Czech PGA Tour Austerlitz & Golf Magazine Trophy – celkovým víťazom Filip Mrůzek


Až do rozstrelu dospel turnaj RENOCAR Czech PGA Tour Austerlitz & Golf Magazine Trophy hraný v Slavkove. V ňom preukázal lepšie nervy Filip Mrůzek, ktorý hneď na prvej rozstrelovej jamke o ranu porazil Aleša Procházku.

Famózne dnes začal Aleš Procházka – na prvých štyroch jamkách zapisoval birdie, takže sa ocitol v čele turnaje. Skóroval ešte na sedmičke, desiatke a pätnástke, bohužiaľ sa však zároveň nevyvaroval štyroch chýb. Celkový súčet 139 preňho znamenal priebežné vedenie až dokým na poslednú jamku nedošiel Mrůzek. Ten vedel, že na poslednej jamke musí útočiť, skvelo zadrajvoval a prihru posadil na meter k jamke. Krátky pat premenil, takže si vynútil predĺženie. V ňom zahral Procházka na päťparovej jednotke na fairway, s dobrým prístupom k jamke. Bohužiaľ druhá rána mu skončila v roughu nad bunkrom a prihru k jamke si nechal krátku. Mrůzek i cez prvú ranu do roughu skvele prihral rovno na green a dlhým patom k jamke si vytvoril šancu. Využil ju a mohol oslavovať víťazstvo v turnaji.

Mrůzek ku svojej dnešnej hre poznamenal: „Dnes sa mi hralo dobre, i keď mi nevychádzali paty. Po pätnástich jamkách som bol dnes v pare a z priebežného leaderboardu som vedel, že som tri rany za prvým miestom. Skúsil som teda zaútočiť a vyšlo to. Na šestnástej som dokonca atakoval eagle, na sedemnástej mi potom vyšiel snáď pätnásťmetrový pat, ktorý som viac než meter a pol nadhrával. Bola to moje rana dňa. Na osemnástke som potom už len metrovým patom potvrdil. No a v rozstrele mi to proste vyšlo lepšie než Alešovi. Dnes som dobre hral drevom, občas som bol neistý železami, ale nevytrestalo ma to. Za dva dni som minul iba päť fairwayí, čo bol v tomto vetre základ výsledku. Rovno odtiaľto odchádzam do rakúskeho Haugschlagu, kde sa hrá turnaj ProGolfTour.“

Výkon dňa (-5) priniesol mladý slovenský hráč Ján Friesz. Svoju hru okomentoval: „Samozrejme sa mi hralo dobre, mal som výborný flight. Išiel som do hry s tým, že potrebujem čo najlepší výsledok. Rozhodujúce bolo, že som minul iba jednu fairway, šestnásťkrát som dal green v regulácii. Nevytváral som si priestor na chyby, nedal som ani jedno bogey. Počasie mi nevadilo, veľmi mi dnes pomohol môj caddy.“

Roman Šebrle zopakoval nemastný neslaný výkon z prvého kola a so skóre 154 (+10) obsadil delené 37. miesto a spokojne sa rozhodne netváril.

Víťaz aprílového kvalifikačného turnaja na Ypsilonke Marek Siakala bol z turnaja diskvalifikovaný kvôli nedostaveniu sa na štart.

Turnaj RENOCAR Czech PGA Tour Austerlitz & Golf Magazine sa hral o prize-money fund 400 tis. Kč a je orámovaný bohatým spoločenským a golfovým programom.

Ďalší turnaj promotérska spoločnosť CzechOne usporiada na ihrisku Pannonia neďaleko Budapešti medzi 22. a 25. júnom.

Výsledky nájdete TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER