Ján Friesz jr. na Gecko Tour v top 10

Veľmi vydarený turnaj na zimnej Gecko Tour prežil v Španielsku “čerstvý” profesionálny hráč Ján Friesz, jr.

Pred nedávnom ešte amatér prestúpil po tohtoročnej sezóne k profíkom (PGA SK) a teraz si pripísal prvé top 10 umiestnenie! V Mijas Golf Clube skončil delený šiesty. Friesz hrá turnaje Gecko Tour spolu s Petrom Valáškom od novembra. Aj keď už obaja urobili na predošlých podujatiach cut, toto je prvé skutočne hodnotné umiestnenie.

Devätnásťročný Jano hral v prvých dvoch kolách, ktoré sa hrali na ihriskách Lagos a Olivos, vždy 70 rán. Na ihrisku Olivos to znamenalo par, v druhom prípade dokonca dve rany pod par. Finálové kolo sa potom v stredu hralo na ihrisku Lagos a Friesz potvrdil, že to mu sedí viacej. Vďaka skvelému finišu, keď zahral štyri birdie na záverečných piatich jamkách, došiel tri rany pod par.

Celkovo sa posunul na skóre -5 a delené šieste miesto, za ktoré si pripíše aj niečo málo eur. Predovšetkým však ide o premiérove top 10 v jeho  kariére profesionála, čo podtrhuje a potvrdzuje jeho veľký golfový talent.

Jano zbieral v tomto roku skúsenosti na turnajoch Slovak Challenge Tour v Penati Golf Resorte a v Španielsku. V prvom prípade skončil delený 120., v druhom o šesť priečok horšie. Hral aj Czech Masters na Albatrosse.

Konečne poradie nájdete TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER