Faldo Series Slovakia Championship: Víťazi idú do Abu Dhabi!

Lídri potvrdili svoje pozície vo finálovom kole Faldo Series Slovakia Championship.
Víťazmi kategórie do 16 rokov sa stali Antónia Zacharovská (72, 73, 73) a Samuel Husárik (73, 77, 75). V skupine 18-ročných chlapcov išli do tretieho dňa na prvom mieste dvaja hráči s rovnakými výsledkami – Pavol Mach a Lukáš Zušťák. V napínavom súboji nakoniec Zušťákov par nestačil. Mach vyhral so skóre 69 (-3) rán.
Ocenenie si z turnaja odniesla aj jedna cudzinka. Češka Karolína Stará (76, 73, 71) ovládla kategóriu do 21 rokov medzi dievčatami. Michal Brezovský ako jediný hráč na turnaji odohral všetky dni pod parom ihriska. Na turnaji zvíťazil v kategórii do 21 rokov s celkovým skóre -9 (70, 67, 70).
Víťazi sa však okrem trofejí môžu tešiť aj z oveľa cennejšej výhry. Je ňou postup na európske finále Faldo Series, ktoré sa tento rok odohrá v Abu Dhabi v Spojených arabských emirátoch. Súťaž sa bude konať na ihrisku Al Ain Equestrian 26. – 28. novembra.
Srdečne blahoželáme!

Zacharovská a Brezovský majú výhru takmer istú

Michal Brezovský a Antónia Zacharovská idú do finálového dňa turnaja Faldo Series s veľkým náskokom.
Brezovský s blížiacimi sa majstrovstvami sveta naďalej potvrdzuje vynikajúcu formu. So stredajším skóre 67 (-5) si vytvoril rozdiel 15 rán pred druhým Lukášom Ružekom (74, 78). Na víťazstvo by malo stačiť aj deväť rán Zacharovskej pred českou hráčkou Lenkou Nebeskou (78, 76). Samuel Husárik si taktiež udržal vedúce postavenie i v druhom kole v kategórii do 16 rokov, a to s výsledkami 73 a 77 rán.
Medzi juniorkami do 21 rokov sa do popredia dostala Karolína Stará (76, 73), no v U18 pôjde doslova o nervy. Na prvej priečke sa totiž nachádza Pavol Mach a Lukáš Zušťák, ktorí zhodne zahrali po 75 a 74 rán.

Juniori pokračujú v mínusoch na Faldo Series

Skvelú formu prišli juniori po Slovak Junior Amateur Championship 2018 predviesť aj na slovenský šampionát Faldo Series. Po mínusových výsledkoch v Báči zdolali ihrisko vo Veľkej Lomnici Michal Brezovský a Braňo Lučanský. Obaja lídri kategórie do 21 rokov zahrali zhodne po 70 (-2) rán. Za nimi nasleduje Lukáš Ružek so 74 ranami.

Marek Patzelt (73) sa predbežne nachádza na prvej priečke v kategórii chlapcov do 18 rokov. So stratou dvoch rán sa na druhom mieste nachádzajú Pavol Mach (75) a Lukáš Zušťák (75). V najmladšej kategórii U16 bodoval Samuel Husárik. So skóre 73 má náskok dve rany pred druhým, Jakubom Plechom (75).

Z dievčat sa najlepšie darilo Antónii Zacharovskej. Tá vedie medzi 16-ročnými dievčatami s parom ihriska po prvom dni. O dve rany horšie si počínala líderka staršej skupiny dievčat do 21 rokov, Ema Dzuríková (74).

Boj o miestenky na európske finále bude, zdá sa, neúprosný. Tešíme zo skvelých výkonov, len tak ďalej!

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER