Juniori v trojnásobnom finále

Turnaj o pohár prezidenta SKGA, MSR žiakov na rany, finále TON. To všetko odohrali juniori počas uplynulého víkendu.

Kolotoč juniorských turnajov uplynulého víkendu odštartoval Pohár prezidenta SKGA. Na ihrisku v Skalici sa proti sebe postavilo päť prihlásených golfových tímov. Jednotlivé družstvá zložené zo štyroch hráčov sa stretli v troch jamkových hrách – dvoch dvojhrách a jednej štvorhre. Mená súperov sa súťažiaci dozvedeli losovaním.

Duely boli veľmi vyrovnané, väčšina končila až na 17-tej alebo 18-tej jamke. Víťazným tímom sa stalo družstvo golfového klubu Pegas v zložení Ema Dobiašová, Samuel Husárik a Jakub Kokavec, Alexandra Maliková. Druhé miesto obsadilo domáce družstvo GC Skalica v zložení Šimková Martina, Vinterová Adriana, Gabura Lukáš a Vinter Patrik, na treťom mieste sa umiestnil tím golfového klubu Borša v zložení Hrbíková Lucia, Neštický Matej, Bonislavský Adam a Slezák Ondrej.

V sobotu zahájilo pekné počasie finále túry TON, ktoré sa pre kategóriu U12 a U14 stalo i majstrovstvami daných kategórií. Finálové kolo TON bolo pritom hodnotené dvojnásobným počtom bodov oproti kolám v základnej časti, čo umožňovalo hráčom zamiešať poradím o celkového víťaza.

V kategórii do 12 rokov sa majstrami a víťazmi finálového kola TON stali Dominika Bobríková (175) a Andrej Chochol (158). Ten sa na prvé miesto vyšvihol výborným záverečným kolom (75) a svojho súpera Tobiasa Munka (159) porazil o jedinú ranu. Na treťom mieste sa umiestnil Patrik Vinter (166). Dominika Bobríková svoje protihráčky porazila jednoznačne, s predstihom 15 rán pred Katarínou Chynoranskou (180). Tretie miesto obsadila Alexandra Šulíková (207).

Medzi dievčatami do 14 rokov zvíťazila favoritka Antónia Zacharovská. Jej súčet rán z dvoch hracích dní (148) sa stal najlepším výsledkom na všetkých turnajoch TON vôbec. Druhé miesto so stratou dvoch rán obsadila Viktória Krnáčová (150), tretiu priečku obsadila Alexandra Maliková (154).

Samuel Husárik (152) zvíťazil v kategórii žiaci do 14 rokov. Na druhej priečke sa umiestnil Juraj Frolka (154) a na treťom mieste skončil, vďaka výbornému výsledku 74 rán v druhom hracom kole, Bernard Vereš.

Finálové kolá v kategórii do 16 rokov vyhrala Linda Ilavská výsledkami 76 a 77. Striebro si odniesla Frederika Malichová (158) a bronzovú priečku obsadila Adriana Vinterová (161).

Medzi chlapcami do 16 rokov finále výrazne zamiešalo poradím. Po prvom súťažnom kole príjemne prekvapili Lukáš Leškovský (154) a Richard Vrablec (154), ktorí sa so zhodným výsledkom 75 rán predbežne umiestnili na vedúcej pozícii. Udržať si toto umiestnenie sa však ani jednému z nich nepodarilo.

Favoriti nezvládli situáciu a nepresadili sa ani vo finálovom kole. Sebastian Vida (153) sa umiestnil na tretej priečke, druhé miesto obsadil Jakub Kokavec (151). Ten až vďaka finálovým kolám prevýšil náskok ašpiranta na celkového víťaza Fláviusa Halagovca získaný v základnej časti, ktorému záver túry nevyšiel a umiestnil sa až na siedmom mieste. Víťazom medzi juniormi do 16 rokov sa stal Sebastián Slezák (149).