Juniorky na ihrisku Hron Tri Duby

Aktualizované výsledky z juniorských turnajov:

V piatkovom hracom kole sa na ihrisku Hron Tri Duby rozhodlo o víťazoch štvrtého turnaja SKGA Junior Tour. Favoriti potvrdili svoje pozície. S najnižším skóre na turnaji zvíťazila medzi dievčatami do 16 rokov Antónia Zacharovská (71, 68). Ako jediná udržala súčet rán z dvoch hracích dní pod parom ihriska (-1). O deväť rán horšie si počínala Sydney Kašinská (73, 75), ktorej patrí druhé miesto. Na tretej priečke sa umiestnila Frederika Malichová (81, 76).

V druhom kole sa darilo aj víťazke kategórie do 21 rokov, Hane Dzubákovej (69, 71). Vyrovnanými výsledkami predstihla súperku Alexandru Husárčekovú (78, 70) o osem rán. Na treťom mieste sa nachádza Paulína Ravluková.

Výhru v rovnakej vekovej kategórii chlapcov získal Andrej Mateček (72, 69), ktorý svojho súpera pokoril rovnako o osem rán. Na druhej priečke sa umiestňuje Lukáš Ružek (73, 76) a tretie miesto patrí Sebastiánovi Slezákovi (78, 76).

Najvyrovnanejší boj sa odohral medzi šestnásťročnými chlapcami. Richard Vrablec (78, 83) zvíťazil s rozdielom troch rán pred Jurajom Frolkom (84, 80) a Michalom Darovcom (80, 84).

,,Hráčov treba pochváliť za bezproblémový priebeh a slušné tempo hry i za dobré výsledky,“ zhodnotil na záver turnaja hlavný rozhodca a riaditeľ súťaže, Ján Pečo II.

Na ôsmom turnaji TON sa opätovne presadili víťazi z predchádzajúceho dňa. V kategórii D Dominika Bobríková (84), kategória C patrila Tobiasovi Munkovi (80), víťazkou kategórie B sa stala Katarína Chynoranská (83). Za pozornosť stojí aj skóre víťaza kategórie A chlapcov do 14 rokov, Bernarda Vereša. Výsledkom jeho piatkového kola je 69 rán.

Od utorka (1.8.) sa hráči presunú na tatranské ihrisko Black Stork, kde sa odohrá ďalší zo slovenských majstrovských turnajov. Súťažiaci tu zabojujú o titul majster Slovenska na jamky. O priebehu turnaja vás budeme informovať. Pre viac noviniek sledujte náš facebookový profil @skgagolf.

Predbežné výsledky prvého hracieho dňa:

Juniori si tento týždeň zahrajú v krásnom prostredí golfového rezortu Hron Tri Duby, nachádzajúceho sa neďaleko mesta Sliač. Ihrisko má skôr taktický charakter, keďže dĺžkovou patrí medzi kratšie. O tom svedčí aj netradičný par ihriska – 70 rán.

Vo štvrtkovom kole SKGA Junior túry sa lepšie darilo dievčatám. Dôkazom je výborných 69 rán Hany Dzubákovej. Tá vedie v kategórii junioriek do 21 rokov o 4 rany pred Margarétou Verešovou.

Medzi juniormi je lídrom Andrej Mateček, ktorého skóre po prvom kole je 72 rán. Výsledky sú tesné. O ranu za ním sa na druhom mieste nachádza Lukáš Ružek.

V dorasteneckej kategórii do 16 rokov sa o druhé miesto delia Oliver Daniel Sajták a Michal Darovec. Ich súčet rán po prvom súťažnom dni je 80 rán. S dvojranovým náskokom vedie v tejto skupine Richard Vrablec.

Lepšie výsledky predviedli aj v tejto vekovej kategórii dievčatá. Antónia Zacharovská si na výsledkovú listinu pripísala 71 rán, druhá Sydney Kašinská dokončila kolo so 73 ranami.

Zároveň sa na ihrisku odohral siedmy turnaj túry TON. Medzi hráčmi do 14 rokov zvíťazili Bernard Vereš (76) a Katarína Chynoranská (85). Víťazmi medzi dvanásťročnými golfistami sa s výrazným náskokom stali Dominika Bobríková (82) a Tobias Munk (79).

Autor: Jasmina Hečková

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER