Juniorskí majstri Slovenska 2016

Cudzinci ovládli väčšinu kategórií, v zmiešaných kategóriách naopak dominovali Johanka Šteindlerová a Tadeáš Teťák.

I vo finálovom kole juniorských majstrovstiev sa golfová šťastena priklonila k jednému hráčovi. Týmto vyvoleným sa stal tentoraz Matej Malíček (75,75,73), ktorý ,,eso’‘ zavesil taktiež na jamke číslo dva. Ani hole-in-one mu však nedopomohol k víťazstvu v kategórii do 21 rokov, ktoré mu ušlo o dve rany. Medzinárodným majstrom pre túto vekovú kategóriu sa stal Slovinec Luka Braz (70,78,73). Prekvapením bol nováčik Matúš Maďar (80,82,73), výsledkom 73 rán sa v poslednom kole prepracoval na tretiu priečku.

Medzi chlapcami do 18 rokov takisto vyhral cudzinec, Chorvát Diego Žužič (80,77,72). Na druhom mieste sa umiestnil Richard Oles (80,81,76), tretie miesto obsadil Wenzel Krzenck (77,79,81).

Kategória do 16 rokov mala na pódiovom umiestnení tiež medzinárodné zastúpenie. Bulhar Ryan Staykov (74,77,75) na tretej priečke, o ranu na druhom mieste sa umiestnil Slovinec Aljoša Kafol (74,77,74), no najúspešnejším hráčom tejto kategórie sa stal slovenský hráč Tadeáš Teťák (73,70,78).

Prvým miestom v kategórii do 16 rokov však Teťákov úspech nekončí. Po druhej rozstrelovej jamke totiž vyhral aj zmiešanú vekovú kategóriu, a to dvomi parmi na opakovanej 18-tej jamke proti staršiemu súperovi, Lukovi Braz. Ten po niekoľkých neúspešných ranách loptičku zdvihol a so cťou takzvane ,,daroval“ očividne prehratú jamku Teťákovi.

V spojenej dievčenskej skupine do 18 a do 21 rokov očakávane vyhrala Johanka Šteindlerová (71,74,81), ktorá si počas predošlých dvoch dní vybudovala slušný náskok. Napriek deväť ranovej strate o titul zabojovala Rebecca Hnidková (76,78,73) a rozstrel o víťazstvo jej ušiel o jedinú ranu. Tretie miesto obsadila Sára Zrníková (77,81,72) s výborným záverečným kolom 72 rán. Skvelý záver sa podaril i Lei Klimentovej (85,77,69). Jej 69 (-2) rán ale nestačilo vyrovnať veľkú stratu spôsobenú výsledkami predošlých dní a umiestnila sa na štvrtom mieste.

Inja Fric (79,74,75) zo Slovinska zvíťazila v kategórii dievčat do 16 rokov. Striebornú medailu získala Katarína Drocárová (83,74,73), bronzovú priečku obsadila Viktória Krnáčová (76,87,73).

Hoci sa súťažiaci mohli tešiť z krásneho a vysokokvalitného ihriska i z ideálneho golfového počasia mnoho zvučných mien, objavujúcich sa pravidelne na stupienkoch víťazov, sa nepresadilo v boji o tie najvyššie miesta. Pre nich, ako aj pre všetkých ostatných sa naskytne ďalšia šanca na konci augusta. 24.-26. 8. sa odohrá Slovak Amateur Open na ihrisku v golfom klube Penati.

Tešíme sa na vás!

Výsledky Mužov TU

Výsledky Žien TU

Fotogaléria TU

Spravodajstvo po druhom dni:

Druhé hracie kolo bez komplikácií, slnečno, no dnes bez hole in one.

Výsledky druhého súťažného dňa jasne stanovili hranicu adeptov, ktorí budú mať šancu zahrať si o medaily i v kľúčovom poslednom kole. Z každej kategórie postúpilo 60 percent úspešnejších súťažiacich, pričom ak sa na poslednom postupovom mieste nachádza viacero hráčov s rovnakým výsledkom, postupujú všetci.

V dievčenských kategóriách je situácia rôzna. Kým v spojenej kategórii 18+21 nastali len menšie zmeny, v mladšej kategórii do 16 rokov sa mená na prvých pozíciách úplne vymenili. Na čele rebríčka starších dievčat je aj naďalej Johanka Šteindlerová (145), zmena nastala na druhom mieste, ktoré obsadila Rebecca Hnidková (154) a tretiu pozíciu zastáva Anika Bolčíková (156).

V prvej trojke dievčat do 16 rokov sa nachádza iba jedna Slovenka, Katarína Drocárová (157) na druhom mieste. Líderkou sa stala slovinská hráčka Inja Fric (153), ktorej sa včera pošťastil rozprávkový úder z odpalísk druhej jamky, zakončený v jamke. Trojicu uzatvára súťažiaca z Maďarska, Maya Napsulár Tóth (160).

Luka Braz (148) si zachoval pozíciu zo včera a vedie kategóriu najstarších chlapcov do 21 rokov. So zanedbateľnou stratou dvoch rán je stabilne na druhej pozícii Matej Malíček (150). Veľký rozdiel deviatich rán na druhé miesto majú Samuel Rusnák (159) a Adam Puchmelter (159) na delenom treťom mieste.

Kategóriu do 18 rokov obsadili cudzinci. Včerajší líder Jakub Liba (157) sa po výsledku 81 rán prepadol až na štvrtú pozíciu. Najúspešnejším hráčom druhého hracieho dňa sa stal líder kategórie do 16 rokov, Tadeáš Teťák (143). Jeho výsledok 70 (-1) rán dnes nik neprekonal. Nasleduje Pavol Mach (148), za ním slovinský hráč Luka Strasek (151).

Či sa lídrom podarí udržať svoje pozície budeme sledovať zajtra vo finálovom kole, po ktorom sa dozvieme mená majstrov Slovenska v juniorských kategóriách pre rok 2016.

Nech vyhrá ten najlepší!

Spravodajstvo po prvom dni:

Prvé hracie kolo prebehlo bez komplikácií, jamka číslo dva zinkasovala až dva hole in one!

Sľubne vyzerajúci slnečný deň skončil pre dve hráčky mimoriadne úspešne. Sydney Kašinská a Slovinka Inja Fric predviedli na druhej jamke výborné údery, ktoré ich odmenili tzv. golfovým esom.

,,Pravdupovediac, nevidela som veľmi dobre, čo sa deje s mojou loptičkou na jamkovisku druhej jamky. Videla som len, ako loptička padá z kopčeka k jamke a potom sa mi stratila z dohľadu. Nasledoval potlesk môjho nadšeného otca a ostatných divákov. Som rada, že môj prvý hole in one mohol byť doma, na Táľoch.’‘ šťastne opisuje Sydney Kašinská.

Výsledok pod parom ihriska sa však dnes podarilo zahrať iba jedinému súťažiacemu – slovinskému hráčovi Lukovi Braz (70). Ten ovládol najstaršiu chlapčenskú kategóriu do 21 rokov. Nasleduje Matej Malíček (75) a Michal Brezovský (78).

V kategórii do 18 rokov vedie Jakub Liba výsledkom 76 rán. V pätách mu je Nemec Wenzel Krzenck so skóre 77 a iba o ranu zaostáva Martin Raček (78).

Medzi najmladšími chlapcami do 16 rokov si popredné miesto vybojoval Tadeáš Teťák (73) s tesným náskokom nad bulharským hráčom Ryanom Staykov (74) a slovinským súperom Aljošom Kafol (74).

V rovnakej vekovej skupine dievčat sa o prvé miesto delí Viktória Krnáčová (76) a Michaela Vavrová (76). Tretie miesto predbežne obsadila súťažiaca z Česka, Tereza Vidurová (78).

V spojenej kategórii dievčat do 18 a do 21 rokov vedie s výsledkom v pare Johanka Šteindlerová (71). Druhé miesto patrí predbežne Anike Bolčíkovej (75) a trojicu dopĺňa maďarská hráčka Boróka Briglovics (76).

Boj o titul juniorských majstrov pokračuje ďalšími dvoma súťažnými kolami. Pre priebežné novinky počas kola navštívte náš profil na Facebooku @skgagolf.

Od 19-tej hodiny je oficiálne zahájené Slovak Junior Amateur Open 2016 v golfovom rezorte Grey Bear Tále. Zajtrajším dňom sa začnú boje o tituly vo viacerých vekových kategóriách juniorov.

Slávnostné otvorenie sa každoročne uskutočňuje v predvečer prvého hracieho dňa. Uvítacieho príhovoru sa zúčastnili hostitelia, teda zástupcovia GK Grey Bear, i zástupcovia Slovenskej golfovej asociácie. Usporiadatelia sa tiež tešia z výbornej kvality ihriska, ktoré si mohli hráči vyskúšať v priebehu dnešného cvičného kola. Okrem slovenskej špičky sa na Táľoch môžeme tešiť veľkej konkurencii posilnenej o hráčov z rôznych európskych krajín. Ako už po niekoľkýkrát predtým v tejto sezóne sa hráčom podarilo zlepšiť doteraz zaznamenané hodnoty. Po prvý raz v histórii Slovak Junior Amateur Open sa totiž predstavia výlučne hráči s jednociferným HCP. Situáciu na ihrisku budeme sledovať a po každom kole aktualizujeme výsledky.