Juniorský golf po slovensky

Šíre plochy zelenistej trávy, vôňa rannej rosy, teplé brieždenie ospalého júnového slnca. Aj takýto obraz predostrel sa hráčom na druhej SKGA Junior Tour.

Leda počasie mohlo prekaziť harmóniu na ohromne pripravenom ihrisku v Hrubej Borši. Sprvoti sa ukazovalo, že ani prírodné živly neskántria plány všetkým bojachtivým golfistom. Ale čo čert nechcel, i mračná sa pozbierali nad Západným Slovenskom a spustili lejak presilný, hromy a blesky. Hráči museli pratať sa z ihriska čo im len nohy stačili. Ukrývali sa pred rozhorčeným nebom aspoň hodinu, no len čo sa na ihrisko vrátili, už aj im namosúrené oblaky vohnali pod límce nepríjemné mrazivé kropaje. A tak sa stalo, že mládežníci (U12, U14) museli sa na dokončenie prvého kola prespať, i dokončiť robotu načatú zo soboty až v skoré nedeľné ráno.

No čo sa v nedeľu nestalo! Počasie počasím zostalo, mračistá obloha sa neumúdrila, spustila aj v nedeľu nad ihriskom v Hrubej Borši blýskavicu. Deväť jamiek sem, deväť jamiek tam, najmladší (U14, U12) museli sa prispôsobiť. Dopadlo to poznovu dobre – veru lepších 27 jamiek, lež nič!

Ajhľa, výsledky žiakov vravia, napokon, komu sa zdarilo. Ba niektoré súboje boli pritesné, a sotva by sa uspokojili s deleným prvým miestom! A tak sa v rozstrelovom súboji stretli Lukáš Gabura (82,38) a Bernard Vereš(79,41), no aby toho málo nebolo, v rozstrele sa stretli aj Dominka Bobríková (94,48) a Alexandra Šulíková (92,50). Bobríková sa nemálo pochlapila oným víťazným puttom, z bezmála 10 metrov, ktorým pokorila svoju súperku.

Posunúc sa k ostatným kategóriám, namôjveru, chýry boli pravdivé. Neúrekom výsledkov pod parom vzišlo pod rukami šuhajov i dievčeniec švárnych. Najsúcejšie obišli  Adam Puchmelter (69,75) a Aneta Abrahámová (74,71). Našinka príchodiaca z ďalekého zámoria sa na prvom turnaji vo svojej domovine stretla so svojou odvekou súperkou. Boj to bol veruže neľahký! Po prvom jednakom súťažnom kole bolo skóre narovnako, nuž v druhom o jedinkú ranu premohla Natáliu Hečkovú (74,72). Zavše i prišelec navštívi tunajší turnaj. I teraz tomu bolo tak a jednako o jednu jedinú ranu sa na treťom mieste umiestnila Sofia Seldemirova (74,73).

,,Po mesiaci prestávky od turnajov som veľmi rada, že sa mi podarilo zahrať druhý deň pod par. Bola som veľmi milo prekvapená kvalitou aj dizajnom ihriska. Naozaj sa mi tam páčilo. Je príjemné hrať opäť po roku doma, na Slovensku’‘ vraví Aneta Abrahámová.

Pomedzi mladšími dievkami o tri rany vytŕčala Katarína Drocárová (72,76), nemálo známa svojimi predošlými výsledkami. Druhé miesto ulapila cudzinka Karolína Stará (74,77), trojicu zavŕšila len o ranu horšia Ema Dobiašová (77,75).

Vari najvšednejším víťazom spomedzi mládencov je Adam Puchmelter (69,75). Tak či onak, svojho súpera Samuela Rusnáka (72,74) tentoraz predhonil o dve rany. O jednu ranu viac zahral Matej Zeman (71,76).

Pavol Mach (70,77) panuje o čosi mladším junákom, o dve rany nad Matejom Čermanom (76,73).

Sláva víťazom, česť porazeným. No sotva by im ostali oči pre plač, bo zaisto sa už richtujú na nastávajúci KPMG SKGA Tour III.

Kompletné výsledky nájdete TU

Fotogaléria TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER