KPMG SKGA TOUR NA SLIAČI

Túra KPMG SKGA Tour sa tento víkend presunula na ihrisko Tri Duby.

Na Sliači bolo v čase konania súťaže teplé a prevažne slnečné počasie. Ihrisko nenáročné na dĺžku si vyžaduje veľkú presnosť, ktorej nutnosť podčiarkoval hustý rough a malé greeny. Par tohto ihriska je 70 rán.

Víťazi sa začali presadzovať už od prvého kola tohto trojdňového turnaja. Pavol Mach s výsledkom 71 rán aj Natália Hečková so 69 ranami sa dostali už v prvý deň do vedúcej pozície.

Postup cez cut do tretieho hracieho kola v mužskej kategórii predstavoval 24 hráčov. Machove vyrovnané kolá (71,70,70) mu priniesli výhru s rozdielom dvoch rán od druhého umiestneného, českého hráča Martina Janíka (74,69,70). Po finálnom kole obsadil tretie miesto Matej Malíček (75,69,74). Pavol Mach sa tak stal historicky najmladším víťazom KPMG SKGA turnaja.

Natália Hečková aj napriek náskoku, ktorý si vybudovala za dva dni, sa vo finálovom kole musela popasovať s mladučkou Katarínou Drocárovou, keď po ôsmej jamke bolo skóre vyrovnané. Skúsená Hečková (69,72,71) si nakoniec s prehľadom odniesla výhru o štyri rany. Na druhom mieste sa umiestnila Rebecca Hnidková (75,72,69) a Drocárová (74,69,73) s rovnakým výsledkom sa kvôli horšiemu skóre z posledného kola musela uspokojiť aspoň s tretím miestom. Cut po dvoch odohraných kolách v ženskej kategórii predstavoval 15 hráčok.

,,Ihrisko je pre hráčov takticky náročné, dĺžka rán na ňom nie je vôbec rozhodujúca. Osobne mi toto ihrisko až tak nevyhovovalo, najmä kvôli zraneniu, ktoré spôsobovalo menší problém s tempom a následne nepresnejší kontakt s loptou. Preto bolo pre mňa trochu obťažnejšie hrať presne,’’ zhodnotila hru Natália Hečková.

Päť parová jamka číslo 13 sa pre mnohých hráčov ukázala, ako výborná príležitosť na skórovanie. Na tejto ľavotočivej jamke v tvare písmena ,,U“ totiž nebolo pre dlhších hráčov problémom dostať sa druhou ranou do greenu. Počas turnaja bolo na nej zaznamenaných množstvo eaglov. Snáď najúspešnejšími na tejto jamke boli Viktória Krnáčová a Dávid Turlík, ktorí tu dokázali zahrať eagla až v dvoch kolách.

Výsledky mužov nájdete TU

Výsledky žien nájdete TU

Fotogalériu nájdete TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER