KPMG SKGA tour v Skalici výsledky

Tretie kolo bolo plné nečakaných zmien. Víťazmi sa stali Matej Malíček a Lajla Hrindová.

Finálové kolo so sebou prinieslo v oboch kategóriách prekvapivý obrat. Najmä medzi mužmi to po včerajšku vyzeralo tak, že sa na prvom mieste črtá jasný víťaz. Mišo Brezovský mal výborne našliapnuté, s predstihom piatich rán a výbornou formou sa zdalo, že jeho pozícia lídra je neotrasiteľná.

Golf však píše prekvapivé príbehy, a tak sa, samozrejme, nič predvídateľné nestalo. Miša zrejme dostihol tlak a v treťom dni si po dvoch výnimočných výsledkoch (68,68) na skórkartu pripísal 78 rán.

Na odpaliskách 18. jamky ešte stále viedol o jednu ranu, chyba prišla na jamkovisku, kde zahral trojputt. Tento prešľap znamel delenú vedúcu pozíciu, pretože z pozície dvojky štartoval Matej Malíček, ktorý si udržal stabilný výkon a s výsledkom 73 súperovou chybou náskok vyrovnal.

Nasledoval napínavý rozstrel, odohrávajúci sa výlučne na jamke číslo 18. O víťazovi sa rozhodlo až pri treťom opakovaní tejto jamky. S výsledkami par súťažiaci po prvý raz jamku delili. Pri druhom pokuse sa zaváhania dopustil Matej, keď nasmeroval ranu do roughu a následne netrafil green v regulácii. Výborným chipom chybu napravil a udržal sa v hre parom.

Pri treťom opakovaní zahral Mišo ranu do vody a zahral bogey. Na Matejov par to nestačilo. Zdá sa, že Mišo si obliekol minuloročný Saganov dres, pretože víťazstvo mal už po niekoľkýkrát na dosah ruky, ale i tentoraz sa bude musieť uspokojiť s tesným druhým miestom. Na bronzovej priečke sa umiestnil Pavol Mach (69,75,72) so stratou dvoch rán.

Ženám na vedúcej pozícii sa opäť nedarilo. Líderky Alexandra Patáková (76,74,81) a Antónia Zacharovská (77,73,82) si z ihriska priniesli výsledky nad 80 rán. Patákovú nevydarený výsledok síce stál víťazstvo, no o pódiové umiestnenie neprišla a odniesla si bronzovú medailu.

Štandardný výkon Alexandry Husárčekovej v podobe 76 rán jej priniesol druhé miesto. Víťazka Lajla Hrindová sa blysla najmä v poslednom kole. Výsledky 76 a 76 vystriedalo výborné skóre v pare (72).

Aj na tomto turnaji bolo cítiť zvyšovanie kvality slovenského golfu. Indikátormi boli okrem výborných výsledkov aj hladký priebeh celého turnaja, o ktorý sa zaslúžili ako hráči, tak i celý organizačný tím. Taktiež sa hranica katu v kategórii mužov posunula na historicky najnižších 161 rán.

Snáď si tento sľubný progres naši hráči udržia aj s blížiacimi sa Majstrovstvami Slovenska juniorov. Tie sa uskutočnia už 3.-5. augusta na ihrisku v Grey Bear Tále.

Na vyvrcholenie sezóny v podobe Majstrovstiev Slovenska na rany sa môžu všetci golfoví nadšenci tešiť na konci augusta (24.-26.) v Penati Golf rezorte.

Spravodajstvo po druhom dni: Skvelé slnečné a bezveterné počasie z piatkového kola sa zopakovalo aj v druhom hracom dni. Na margo priebehu turnaja riaditeľ Ján Pečo II. vyhlásil: ,,Taký pokojný turnaj som už dávno nerozhodoval.’‘

Počas druhého hracieho dňa sa zrodilo pár prekvapení. Ako sme už po piatkovom kole informovali, Michal Brezovský dokázal skalické ihrisko prejsť s krásnymi 68 (-4) ranami. Dnes však všetkým dokázal, že nešlo o žiadnu náhodu, keď svoje skvelé skóre dokázal zopakovať i v druhom kole.

Ak by sa mu zajtra podarilo zopakovať aspoň podobne dobrý výsledok, mohol by sa stať historicky prvým hráčom, ktorý zahral SKGA turnaj s dvojciferným mínusovým výsledkom. Doteraz najlepším skóre na SKGA turnaji je totiž výsledok -9.

Medzi neočakávané, ale výrazne pozitívne výsledky môžeme zaradiť i 70 (-2) rán Mateja Čermana. Tento výkon ho vyšvihol na výborné štvrté miesto, z ktorého môže v nedeľu zabojovať o pódiové umiestnenie.

V predbežnom poradí medzi mužmi veľmi výrazné zmeny nenastali. Prvé miesto si udržiava Michal Brezovský, ktorý bude do finálového kola vstupovať so slušným náskokom piatich rán. Pavol Mach sa posunul o jednu priečku nižšie a na druhé miesto sa po výbornom stabilnom výkone predbežne dostal Matej Malíček.

Poradie v ženskej kategórii sa otriaslo v základoch. Piatkovej líderke Miriam Mesárošovej druhé kolo neveľmi sadlo a z aktuálneho ôsmeho miesta bude náročné zabojovať o výhru.

Alexandra Patáková prevzala pozíciu líderky, no delí sa oň s mladou Antóniou Zacharovskou, ktorú vídame na stupienkoch víťazov skôr na juniorských TON. O jednu ranu za nimi sa drží Alexandra Husárčeková, na ktorú jednu ranu stráca Lajla Hrindová.

Vyzerá to tak, že boj o výhru bude ešte nesmierne napínavý a o ničom nie je rozhodnuté. Definitívnych víťazov sa dozvieme už zajtra v popoludňajších hodinách.

Spravodajstvo po prvom dni: Nevídané výsledky aj počasie po prvom hracom dni SKGA túry v Skalici.Piatkové kolo skalickej SKGA bolo plné výborných výsledkov. Hneď prvý deň sa štyrom hráčom podarilo zahrať skóre pod hranicou paru ihriska. Mimoriadne vydarený štart do turnaja predviedol Pavol Mach, ktorý prostredníctvom dlhého premeneného chipu, prešiel jamku číslo jeden s eaglom.

Priebeh dňa označil riaditeľ turnaja za štandardný, no uviedol, že počasie bolo preňho prekvapením. Teploty 28 stupňov v tomto ročnom období, samozrejme, nikoho nezaskočia, ale takmer bezveterné podmienky na ihrisku v Skalici sú skoro raritou. Hráči si tak, podľa Jána Peča II., mohli vychutnať ideálne golfové počasie.

Ako už je zvykom, na slovenskú najvyššiu túru bolo ihrisko znamenite pripravené. Výborný stav ihriska ešte umocnil nočný dážď, vďaka čomu bolo, podľa slov riaditeľa turnaja, ihrisko ,,šťavnaté“.

Najlepší výsledok prvého dňa sa podaril Michalovi Brezovskému. Do turnaja vstúpil so skóre -4 rany. Nasledujú Pavol Mach, Matej Malíček, Oliver Gábor a päticu najlepších uzatvára Ladislav Ujhelyi JR.

Ženskú kategóriu vedie Miriam Mesárošová výsledkom 74 rán. O dve rany viac si na skórkartu zapísala Lajla Hrindová, rovnako ako Alexandra Patáková, či Alexandra Husárčeková.

Súťaž končí, ako obyčajne, v nedeľu finálovým kolom, po ktorom sa dozvieme víťazov.

Výsledky Muži TU

Výsledky Ženy TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER