Majstrovstvá Európy amatérskych hráčov

Slovensko je v tomto roku hostiteľom najväčšej európskej súťaže pre amatérskych hráčov.

V posledných rokoch sa Slovensko vďaka svojim golfovým ihriskám zaradilo medzi obľúbené destinácie pre usporiadanie najväčších súťaží organizovaných Európskou golfovou asociáciou. Či už to boli majstrovské turnaje v kategórii dievčat, chlapcov alebo Mid-Am hráčov. V tomto roku sa k významným turnajom pridá ten najväčší a najdôležitejší, Majstrovstvá Európy amatérskych hráčov. Renomé tohto turnaja dokazuje účasť nielen zástupcov z európskych krajín, ale aj zástupcov „zvyšku sveta“, napríklad Južnej Ameriky či Stredného Východu. Tohtoročného šampionátu sa dokonca zúčastní aj aktuálny amatérsky šampión Južnej Ameriky, šampión US v kategórii Mid-Am a priamy účastník major turnaja Masters 2015, Scott Harvey.

Voľba Európskej golfovej asociácie pri výbere usporiadateľskej krajiny a ihriska nebola náhodná. Po veľmi pozitívnych skúsenostiach s organizovaním Majstrovstiev Európy Mid-Am hráčov na ihrisku Legend Course v Penati Golf Resort padlo rozhodnutie opäť na toto relatívne mladé, no medzi hráčmi obľúbené ihrisko.

Srdečne pozývame všetkých fanúšikov, aby sa prišli pozrieť na majstrovské rany popredných svetových amatérskych hráčov. Medzi víťazov turnaja patria aj Stephen Gallagher, Sergio Garcia, Rory McIlroy, Victor Dubuisson a mnoho ďalších, ktorí v súčasnosti brázdia turnaje ako na európskom tak aj na severoamerickom profesionálnom okruhu.

Tento vrcholný šampionát sa odohraje na prelome leta od 5. do 8. augusta v už spomínanom Penati Golf Resort v Šajdíkových Humenciach.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER