Majstrovstvá Slovenska juniorov v Hrubej Borši plné skvelých výsledkov

1. Spravodajstvo po finálovom kole:

Celý finálový deň bol pre všetkých hráčov velmi horúci. Slnko ukázalo svoju silu už od skorých ranných hodín.
Napriek teplému počasiu sa ukázala ako veľmi prínosná novinka v podobe nasadenia dvojfligtov vo finálovom kole. To prispelo k výbornému priebehu tempa hry.

Napriek tomu, že aj vietor o sebe dával celý deň vedieť, zaznamenali sme niekoľko skvelých výsledkov.
Na parádny výsledok Miša Brezovského (66) z druhého kola naviazali Ryan Staykov z Bulharska (66) a Anika Bolčíková (66).

Anika nám prezradila, ako se jej hralo: „Dnes mi skvele išlo patovanie. Až som bola prijemne prekvapená.“ Anika tak potvrdila svoju výbornú formu keď hrala všetky tri kolá pod parom ihriska (70, 69, 66) a stala sa tak zaslúžene národnou jniorskou šampiónkou Slovenska v kategórii do 21 rokov. Na druhom a treťom mieste sa umistenili Michaela Vávrová (71, 70, 71) a Hana Dzubáková (76, 68, 69). Nad jejich sily bola iba česká hráčka Gabriela Roberta Vitu (68, 67, 67), ktorá sa tak stala Medzinárodnou šampiónkou Slovenska v spoločnej kategórii a zároveň šampiónkou vo svojej vekovej kategórii do 16 rokov.
Národnou šampiónkou v tejto kategórii sa stala Ema Dobiašová.

V kategórii chlapcov do 16 rokov sa stal šampiónom Lukáš Zušťák, ktorý zahral skvelých 70, 69, 72.
Na druhom mieste sa umiestnil Pavol Mach s výsledkami 71, 73, 70. Tretie miesto obsadil Patrik Gal zo Slovinska, ktorý hral 67, 73, 76.

Poradie v kategórii chlapcov do 18 rokov skončilo pekne medzinárodne. Prvé miesto patrí Lukovi Nagličovi zo Slovinska (73, 73, 67), druhé miesto obsadil Matej Zeman (73, 70, 71) a na treťom mieste sa umiestnil Petr Janik z Českej republiky (69, 72, 75).
Matej Zeman sa tak stal národným šampiónom Slovenska do 18 rokov.

Najstaršiu kategóriu do 21 rokov vyhral Jiří Vik z Českej republiky (69, 68, 69). Druhé miesto obsadil Vojěch Kostelka z Českej repubiky (69, 71, 69). Tretie miesto a titul národného šampióna do 21 rokov patrí Mišovi Brezovskému (71, 66, 72). V národnej kategórii sa Mišom umiestnili Lukáš Zušťák a Pavol Mach.

Spoločnú kategóriu chlapcov vyhral Jiří Vik pred Vojtom Kostelkom a Mišom Brezovským.

Víťazom blahoželáme.

Veľké poďakovanie patrí Green resortu Hrubá Borša za skvelú organizáciu turnaja, celému tímu greenkeeprov za perfektnú robotu s prípravou a údržbou ihriska a tiež všetkým rozdhocom a forkedíkom za i

Výsledky chlapci

Výsledky dievčatá

Fotogalérie TU

Fantastické výkony pokračovali aj vo štvrtok.

Spravodajstvo po druhom kole:

Aj v druhý hrací deň si súťažiaci na ihrisku v Hrubej Borši výborne poradili s vysokými teplotami nad 30-timi stupňami Celzia.

Líderky dievčenských kategórii nesklamali, naopak, svoje skóre oproti prvému hraciemu dňu ešte vylepšili. Anika Bolčíkova vedie v kategórii do 21 rokov po výsledkoch 70 a 69 rán. Medzi dievčatami do 16 rokov si naďalej pozíciu favoritky udržala výborná Gabriela Roberta Vitu, ktorá si s hracími kolami so skóre 68 a 67 vybudovala slušný náskok. Do finálového kola nastúpi s predstihom štyroch rán.

Vo štvrtkovom kole sa blysli i ďalšie dievčatá. Medzi nimi napríklad Vida Obersnel (69, 70) zo Slovinska, zo Sloveniek sú to najmä Katarína Drocárová a Hana Dzubáková, ktoré v kategórii do 21 rokov obsadili s dnešným skóre 68 rán tretie a štvrté miesto. Výborne si počínala aj Michaela Vavrová. Tá si vo štvrtkovom kole pripísala dve rany pod parom (71, 70) a nachádza sa na predbežnom druhom mieste. Na favoritku stráca dve rany.

Ako najlepší z najlepších sa po druhom hracom kole ukazuje Michal Brezovský, ktorý sa famóznym výkonom (71 a 66 rán) dotiahol na delenú prvú priečku v najvyššej chlapčenskej kategórii do 21 rokov. O ňu sa delí so svojím súperom z Česka, Jiřím Vikom (68, 69).

V kategórii juniorov do 18 rokov sa na vedúceho Petra Janíka z Českej republiky doťahuje po kvalitnom výsledku 70 rán Matej Zeman. Do posledného kola vstupuje so stratou dvoch rán.

Skvelú formu ukazuje i líder medzi chlapcami do 16 rokov, Lukáš Zušťák. Po stredajších 70-tich ranách si dnes na skórkartu pripísal 69 rán, čím sa o jednu ranu dostal do vedúcej pozície pred svojho súpera zo Slovinska, Patrika Gala (67, 73). Papierovo najlepší Pavol Mach sa nachádza na tretej priečke s výsledkami 71 a 73 rán.

V piatok sa odohrá záverečné kolo turnaja, do ktorého po dnešnom cute postúpila lepšia polovica hráčov. Organizátori sa pre zrýchlenie hry rozhodli zaviesť novinku na juniorských turnajoch na Slovensku: ,,Bude sa štartovať v dvojflightoch, tak ako sa vo svete bežne vo finálové dni hráva“ vysvetľuje riaditeľ súťaže, Ján Pečo II.

Stredajším súťažným kolom sa začali majstrovstvá Slovenska na rany v juniorských kategóriách.

Spravodajstvo po prvom kole:

Prvé hracie kolo prebiehalo podľa slov riaditeľa súťaže Jána Peča bez problémov. Mladým golfistom prialo i počasie, keďže podmienky boli podľa Peča ideálne. Idylku narušila v popoludňajších hodinách krátka búrka, pre ktorú organizátori súťažiacich stiahli z ihriska a hru nachvíľu prerušili. Po krátkej odmlke sa ale na ihrisko hráči opätovne vrátili a súťažné kolo už odohrali bez obmedzení.

V priebežnom hodnotení si medzi dievčatami najlepšie počínajú cudzinky. V kategórii 16-ročných dievčat ukazuje výbornú formu Gabriela Roberta Vitu z Českej republiky. Svojim skóre 68 rán predstihla i hráčky z vyššej vekovej kategórie. Na druhom mieste sa, s iba o ranu hroším výsledkom, umiestnila slovinská hráčka Vida Obersnel. Trojicu uzatvára Turkyňa Petek Peker so skóre 73 rán. Nasleduje Elisabeth Křenovská z Českej republiky a Dánka Antonina Lecka.

Medzi dievčatami do 21 rokov si najlepšie počínala Anika Bolčíková, ktorá ihrisko obišla so 70-timi ranami. O jednu ranu sa na druhom mieste nachádza taktiež domáca hráčka Michaela Vavrová, a tretie miesto patrí takisto Slovenke Michaele Patzeltovej s počtom rán 73.

Chlapčenské juniorské kategórie sú rozčlenené do troch vekových kategórií. V najmladšej z nich, a teda do 16 rokov, vedie s náskokom troch rán pred domácim Lukášom Zušťákom (70) Slovinec Patrik Gal. Ten si skvelými 67 ranami zapísal najlepší výsledkom stredajšieho kola. Tretia priečka patrí Pavlovi Machovi (71).

Favoritom kategórie do 18 rokov sa po prvom hracom dni stal český golfista Petr Janík (69), ktorý si vybudoval slušný náskok štyroch rán hneď po prvom kole. O druhú pozíciu sa delia Jakub Liba a Matej Čerman, po zhodnom kole s výsledkom v pare ihriska. Na delenom treťom mieste sa nachádzajú až traja hráči, z Čiech, Slovenska i Slovinska.

O prvé miesto bojujú po prvom kole traja Česi. Jiří Vik, Ondřej Čmel a Vojtěch Kostelka sa s rovnakým počtom 69 rán nachádzajú na delenej prvej priečke. Michal Brezovský zaostáva o dve rany a spolu s Davidom Benákom z Česka sa nachádza na delenom druhom mieste. Na tretej pozícii sa s parom umiestnil Marián Puttera Jr.

Turnaj sa hrá na tri hracie kolá, pričom po druhom sa podľa priebežných výsledkov vytvorí cut. Do finále sa teda dostane iba polovica najlepšie hrajúcich súťažiacich z každej vekovej kategórie. Po každom kole vás budeme priebežne informovať. Pre viac informácií navštívte náš facebookový profil @skgagolf.

Autor: Jasmina Hečková