Majstrovstvá Slovenska v hre na jamky

Medzi top amatérské podujatia jednoznačne patria Majstrovstvá SR na jamky, ktoré sa konali na ihrisku White Eurovalley Golf Resort v Malackach.

Slovenské talenty hneď v prvý deň prekonali niekoľkoročný rekord ihriska, keď Natália Hečková zapísala do score karty -4 pod par (71 rán) a Adam Puchmelter -2 pod par (73 rán). Zúčastnení ašpiranti ukázali nielen kvalitné hráčske, ale hlavne kondičné schopnosti, keďže postupujúce štvorice zahrali ihrisko dokopy 6x a muži dokonca 7x. Medzi prekvapenia turnaja patrí Miriam Mesárošová v konečnom poradí druhá, ktorá bojovala o titul s Natáliou Hečkovou, ktorá je novou majsterkou tohto ročníka. Tretie miesto patrí zaslúžene Zuzane Bielikovej. Medzi mužmi sa o víťazstve nového majstra Mateja Zemana rozhodlo na 17-tej jamke, kde zdolal Jána Friesza ml., ktorý mal v pavúku tažkých súperov. Bronz patrí Oliverovi Gáborovi.

Gratulujeme!

Kompletné výsledky mužov nájdete TU

Kompletné výsledky žien nádjete TU

Dnešné prvé kvalifikačné kolo sa stalo previerkou chladných hláv a pevných nervov. Ihrisko Eurovalley v Malackách ukázalo všetkým hráčkam a hráčom, že vie odmeniť za rozvahu a potrestať za zlú či nerozvážnú ranu. Bez ohľadu na dnešné výsledky, ktoré niektorých potešili a druhých „prekvapili,“ sú zajtrajšie šance otvorené pre všetkých. Pôjde o hru na jamky. V tej je vždy všetko možné od prvej do poslednej jamky.

Po dnešnom dni máme aj pár zaujímavostí. Padli rekordy ihriska v mužskej, ako aj v ženskej kategórii. Medzi mužmi drží rekord Adam Puchmelter s výsledkom – 2, medzi ženami Natália Hečková, ktorá zahrala -4. Prekvapením dňa je výsledok Sebastiana Vidu, ktorý zahral +3.

Štartovú listinu 2. kola, 28.6. a časový harmonogram MSR v jamkovke nájdete TU

Vážení golfoví priatelia,

dovoľujeme si Vás pozvať na Majstrovstvá Slovenska v hre na jamky 2015 do golfového rezortu White Eurovalley v Malackách. Súťaž bude prebiehať v termíne 27.6. – 30.6.2015, kedy v posledný deň po skončení finálových zápasov budú vyhlásené výsledky. V piatok, 26.6. sú na pláne tréningové kolá.

Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách: muži a ženy.

White Eurovalley Golf Resort je 27-jamkový golfový rezort v nádhernom prostredí Záhoria. V rezorte sú hráčom k dispozícii 3 ihriská, ktoré svojou jedinečnosťou vyhovujú rôznym požiadavkám samotných hráčov alebo organizátorov turnajov.

1. Ihrisko PUBLIC (9 jamiek), dĺžka 2 800 m, par. 36, SR: 137 CR: 71,6

2. Ihrisko SAND (9 jamiek), dĺžka 3095 m, par. 37, SR: 155 CR: 73,9

3. Ihrisko PINE (9 jamiek), dĺžka 3308 m, par. 38, SR: 149 CR: 77

Kombinácia deviatok SAND a PINE sa nazýva WHITE (18 jamiek), dĺžka 6.406 m, par 75, SR: 153 CR: 75,4.

Ihrisko WHITE predstavuje s čiastočne zväčšenými dimenziami (dĺžka a šírka dráh) oproti Public štandardné golfové ihrisko strednej náročnosti a v kategóriách typov ihrisko predstavuje zvlnený lesný links s prevýšením až do 15 m medzi najnižším a najvyššie položeným miestom pre hru. Súčasťou herných plôch je aj segmentovaná jazerná sústava 5-tich jazier s výmerou cca 4 Ha.
Charakteristickým prvkom celého rezortu sú rozsiahle bunkre s bielym pieskom, ktorý sa ťažil priamo na mieste pri hĺbení jazernej sústavy.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER