Majstrovstvá SR na rany sa zahalili do čiernej

Ihrisko v Hrubej Borši ovládla na majstrovstvách Slovenska na rany čierna farba. Do nej sa zahalili tak hráči, ako i organizátori. Rozhodli sa tak vyjadriť solidaritu a uctiť si pamiatku zosnulého rozhodcu Jána Peča II.

Po prvých dvoch dňoch šampionátu postúpilo cez cut 60 najlepších mužov a 30 žien. Mužskú kategóriu ovládli cudzinci. Po dvoch dňoch vyhráva Čech Ondřej Melichar s konzistentnými výsledkami 69 a 69 rán. Hráč z Nemecka – Ferdinand Mueller (71, 70) – obsadil druhú pozíciu a stráca na prvé miesto tri rany. Prvým zo slovenských golfistov je Matej Babic, ktorý sa nachádza na treťom mieste. Po skóre 73 a 70 získal náskok štyri rany pred Braňom Lúčanským (70, 77). Ten je z desiateho miesta v celkovom hodnotení druhým najúspešnejším Slovákom na turnaji.

Natália Hečková (70, 73) v ženskej kategórii stratila vedúce postavenie a aktuálne sa nachádza na druhej priečke, jednu ranu za českou hráčkou Terezou Meleckou (72, 70). Na tretie miesto sa po zlepšenom druhom kole vyšvihla Anika Bolčíková (73, 71). Tá stráca na druhé miesto, rovnako, jednu ranu.

Organizátori sa rozhodli zajtra turnaj nakrátko prerušiť. Minútou ticha o 14-tej hodine sa tak hráči symbolicky prenesú na poslednú rozlúčku s Jánom Pečom II., ktorého pohreb sa začína v rovnakom čase v Bratislave.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER