Majstrovstvá stredných a vysokých škôl

Golf na základných,  stredných  a vysokých školách sa stáva tradíciou. Svedčí  o tom 6. ročník Majstrovstiev  základných a stredných škôl.

Významným prínosom 6. ročníka je turnaj Majstrovstiev vysokých škôl v golfe. Dva turnaje v ten istý deň na tom istom ihrisku. Stretnú sa tu vybratí hráči zastupujúci svoje školy od najmenších po tých najväčších. Dohodli sa organizátori a tešia sa na všetkých hráčov, ktorí sa do turnajov prihlásia. Organizátormi sú Súkromné slovanské gymnázium v Bratislave, Žilinská univerzita, Slovenská golfová asociácia, záštitu nad turnajmi má Slovenský olympijský výbor a Slovenská asociácia univerzitného športu.

10. mája 2017 sa zíde v Golfovom Klube v Skalici okolo sto mladých golfistov. Budú hrať za svoje školy v troj, alebo dvojčlenných družstvách. Hrať môžu aj jednotlivci.

Hodnotenie súťaže družstiev – súčet dvoch najlepších výsledkov na rany. V prípade rovnosti rán rozhoduje výsledok 3. člena tímu a ak by aj ten bol rovnaký, tak rozhodne rozohrávka play-off. Súťaž jednotlivcov – na rany

Výsledky družstiev v predchádzajúcich ročníkoch. Na putovnom pohári majú svoju tabuľku:

Rok:         škola:                                                                                                                  ihrisko:
2016        Súkromné slovanské gymnázium, Bratislava                                      GRAFOBAL GROUP GOLF RESORT SKALICA
2015        Súkromné slovanské gymnázium, Bratislava                                      Penati GK – Heritage
2014        Gymnázium Bilíkova, Bratislava                                                         GCC Hron – Tri duby (Sliač)
2013        Súkromné športové gymnázium Gaudeámus, Bratislava                     Golf Klub Skalica
2012        Súkromné gymnázium, Česká 10, Bratislava                                       Golf Klub Skalica

Tešíme sa keď znova nastúpia školské družstvá so svojim kapitánom a predstavia sa na slávnostnom nástupe. Ten sa stal  tradíciou tohto zaujímavého a významného podujatia.

Prekvapením bude, ako vždy slávnostný odpal.

Prihlášku na turnaj, propozície a časový program turnaja nájdete na www.skga.sk a www.ssg.sk.

Zároveň pozývame pedagógov školy, trénerov golfu a tiež rodičov žiakov na toto športové podujatie.

Počas podujatia radi predstavíme Vašu školu. Pošlite nám krátke video, alebo prezentáciu.
Vaši rodičia, priatelia, učitelia budú  môcť sledovať vašu hru a oficiálne otvorenie turnaja online. Odkaz nájdete na stránkach SKGA (Slovenská golfová asociácia) a SSG (Súkromné slovanské gymnázium).

Víťazné družstvo sa zúčastní   turnaja „Mezinárodní mistrovství České republiky družstev“

Pavel Spišiak, SSG

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partneri

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER