Majstrovstvá sveta tímových družstiev – muži

Slovenskí reprezentanti majú účinkovanie na majstrovstvách sveta už za sebou. Umiestnenie sa podľa kapitána tímov dalo predpokladať.

,,Majstrovstvá sveta v Mexiku boli po organizačnej stránke naozaj výborne zvládnuté. Všetko fungovalo absolútne špičkovo od ubytovania, dopravy až po výber a kvalitu ihriska,’’nešetril slovami chvály na adresu organizátorov skúsený kapitán slovenského mužstva Rastislav Antala.

Tím v zložení Adam Puchmelter, Jakub Hrinda a Michal Brezovský sa umiestnil na 48. pozícii so skóre +26 rán za štyri súťažné kolá. Družstvo sa však muselo popasovať s neočakávanou komplikáciou. Jakub Hrinda sa kvôli zranenému chodidlu nemohol plnohodnotne zapojiť do súťaže a odohral len dva zo štyroch hracích dní.

Jeho zranenie sa však podpísalo aj na jeho výsledkoch, preto sa započítavalo výhradne skóre ostatných dvoch hráčov. V dôsledku tejto situácie sa hráči ocitli pod ešte väčším tlakom. S ním sa výborne popasoval najmä Adam Puchmelter, ktorý s výsledkom +7 skončil na delenom 84. mieste v individuálnom hodnotení. ,,Veľmi pozitívne prekvapil Adam. Spravil síce zopár chybičiek, no napriek vypätým nervom sa nedal vyviesť z koncentrácie. Koniec koncov hrá sa inak, keď vieš, že si nemôžeš dovoliť chyby.‘

Vplyv počasia na hru našich reprezentantov bol podľa slov kapitána markantný, keďže hráči z našich končín nemajú skúsenosti v podobných podmienkach: ,,Bolo ťažké dostať hráčov do pohody. Na Michalovi bolo najviac vidieť, že mu takéto horúce počasie skutočne nesedí.’’ Mužské družstvo dopĺňal tréner slovenskej reprezentácie Andrew Malley.

Tímovými majstrami sveta sa stali Austrálčania (-38). Tak ako i u dievčat, víťazi svojich súperov z Anglicka pokorili o neuveriteľných 20 rán! Tretie miesto obsadili reprezentanti našich západných susedov, Rakúska spolu s tímom z Írska.

Antalu umiestnenie či už ženského, alebo mužského tímu nijak neprekvapilo:,,Čo sa týka výsledkov, ženy aj muži sa umiestnili na miestach, ktoré sa dali očakávať. Samozrejme, mohlo to dopadnúť aj lepšie, no nejaké tie chybičky nás stáli lepšie umiestnenie.’’ 

S ihriskami ako je Mayakoba El Camaleón Golf Club prídu naši golfisti len zriedka do styku. Na tomto ihrisku sa totiž odohráva i turnaj zo série PGA. Rozpočty víťazných štátov vytvárajú ich reprezentantom možnosť pripravovať sa v podmienkach podobným na MS. Slovensko sa v tomto aspekte s golfovými veľmocami zatiaľ rozhodne nemôže rovnať.

Detaily k turnaju na oficiálnom webe TU alebo FB SKGA

Slovenky na MS 2016

Trojčlenné družstvo slovenských reprezentantiek sa zúčastnilo na tímových majstrovstvách sveta amatérskych golfistov. Oslniť výsledkami sa im však nepodarilo.Uplynulý týždeň sa pri meste Cancun v severoamerickom štáte Mexiko odohrala ženská časť majstrovstiev sveta v golfe. Medzi 55 štátmi uchádzajúcimi sa o titul nechýbalo ani Slovensko. Tímy pozostávali z troch reprezentantov, za slovenskú vlajku sa na turnaji predstavili Natália Hečková, Lea Klimentová a Laila Hrindová, ktorá v Mexiku odohrala svoj debut na MS. Hráčky doprevádzal kapitán slovenského tímu Rastislav Antala a Zuzana Kamasová, trénerka národného družstva.

S výsledkom +40 sa tím Slovenska na šampionáte umiestnil na delenom 38. mieste spoločne s Venezuelou. Podmienky však boli podľa trénerky Zuzany Kamasovej mimoriadne náročné pre vysoké teploty, ktoré ešte umocňovala vysoká vlhkosť vzduchu. Turnaj sa uskutočňoval na dvoch veľmi odlišných ihriskách Mayakoba El Camaleón Golf Club a Iberostar Playa Paraiso Golf Club, ktoré si hráčky každý hrací deň striedali.

Majsterkami sveta sa pre nasledujúce dva roky stali hráčky Južnej Kórei. Ich skóre -29 vytvorilo neuveriteľný náskok 21 rán pred druhými Švajčiarkami (-8) a tretími Írkami (-7). Družstvo Českej republiky sa umiestnilo na delenom 17. mieste (+14).

V individuálnom hodnotení sa zo Sloveniek najlepšie umiestnila Natália Hečková na delenom 82. mieste. Lea Klimentová sa obsadila delenú 105. priečku, Laila Hrindová sa umiestnila na delenej 128. pozícii.

Napriek tomu, že podľa Kamasovej hráčky nepodali svoje najlepšie výkony, takto vidí reálny stav slovenského golfu: ,,Ďakujem dievčatám za to, ako reprezentovali a bojovali s ihriskom, počasím a občas i samy so sebou, ale hlavne za to, že sa nevzdali a bojovali až do konca. To je pre mňa najdôležitejšie.“

Vrchol tohtoročnej svetovej amatérskej sezóny – WORLD AMATEUR TEAM CHAMPIONSHIP 2016Po dvoch rokoch sú tu opäť Majstrovstvá sveta tímov amatérskych golfistov. Tento rok v mexickom Cancúne.

Ženské tímy budú súťažiť od 14. do 17. septembra pod oficiálnym názvom ženských MS Espirito Santo Trophy.

Slovensko reprezentujú Hečková Natália, Hrindová Lajla a Klimentová Lea. Spolu s trénerkou národnej ženskej reprezentácie Zuzanou Kamasovou budú bojovať o čo na najlepšie výsledky.

Mužský národný tím tvoria Brezovský Michal, Hrinda Jakub a Puchmelter Adam. Tréner mužského národného tímu Andrew Malley s nimi odcestuje na miesto konania v piatok 16.9.

Oficiálny názov mužského MS je Eisenhower Trophy. Hráči a hráčky budú absolvovať súboje o titul Majstrov sveta na ihrisku Mayakoba El Camaleon s parametrami 6377m, a parom 71 a na ihrisku Iberostar Playa Paraiso s parametrami 6133m a parom 72.

V priebehu konania majstrovstiev sa bude konať aj bienálne zasadnutie Medzinárodnej golfovej federácie, kde sa bude hlasovať o mieste konania MS v roku 2020. SKGA tu zastupuje ako na celom turnaji predseda Komisie pre reprezentáciu Rastislav Antala. O dva roky sa bude svetový šampionát konať v Írsku v blízkosti hlavného mesta Dublin v GC Carton House.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER