ME chlapčenských družstiev II. divízie: Slováci budú musieť o postup ešte zabojovať

V piatkovom kole sa slovenskí golfisti stretli v prvom súboji s tímom z Nórska. Chlapci museli zvládnuť okrem dvojhier aj dve štvorhry.
Tesná prehra
Pavol Mach s Matejom Babicom (4:3) v úspešnom zápase priniesli Slovensku prvý bod, druhá štvorhra však úspešná nebola.
Mach (4:3) pripočítal ďalší bod v single zápase, neskôr sa k nemu pripojil Lukáš Gabura (3:2). Bod sa nepodarilo získať Lukášovi Zušťákovi (3:4) a Matúšovi Brezovskému (4:6), a tak bolo skóre vyrovnané. Na ihrisku zostával ešte Matej Babic. Ten odohrával nesmierne vyrovnaný duel, ktorý sa predĺžil až na play off jamku. Na prvej rozstrelovej jamke napokon prehral.
4:3 v prospech Nórska zabránilo Slovensku v priamom postupe do prvej divízie.
Hralo sa o postup
Slováci sa po skvelých výsledkoch dostali do A skupiny, kde mali možnosť súťažiť o postup do prvej divízie. Na maďarskom ihrisku v GC Pannonia sa darilo najmä Matejovi Babicovi (69, 70), ktorý so skóre -5 obsadil v individuálnom hodnotení piatu pozíciu. O priečku nižšie, na šiestom mieste sa s mínus štvorkou na konte umiestil Pavol Mach (72, 68). V tímovom hodnotení skončili slovenskí reprezentanti na štvrtej priečke za Portugalskom, Islandom a Nórskom.
V sobotu čaká naše mužstvo rozhodujúci zápas proti Islanďanom. V ňom sa rozhodne, kto postúpi do elitnej skupiny ME chlapčenských družstiev.
Viac výsledkov a livescoring nájdete TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER