ME dievčat do 18 rokov. Slovensko na 10.mieste!!!

Slovensko : Írsko   0,5:4,5

Záverečný deň ME dievčat v Oslo GK sa nevyvíjal podľa našich predstáv už od rána. Kapitánka tímu Zuzka Kamasová musela organizátorom nahlásiť zranenie Lei Klimentovej, čo znamenalo hneď na štarte skóre 1:0 v náš neprospech, takže sme zo 4 duelov so silnými Írkami museli vyhrať 3!

Zápas sa počas dňa vyvíjal na tesný výsledok, nakoľko duely Aniky, Lajly aj Olinky so Sárou boli vyrovnané až po posledné gríny.

Naše dievčatá Oľga Prachařová a Sára Zrníková odohrali napínavý zápas, ktorý ako na húpačke bol raz v prospech Írok za chvíľku v prospech našich dievčat. Záver sa dotiahol až na grín 18. jamky, kde sa dievčatá museli uspokojiť len s polením zápasu, pretože zopár šancí, ktoré mali na víťazstvo sa im nepodarilo premeniť.

Anika Bolčíková  so svojou súperkou bojovala ako mohla, ale únava a z nej prameniace niektoré drobné chybičky, ktorým sa však ani Írka nevyhla, sa odzrkadlili na jej prehre. Anika počas celého turnaja podáva výborné výkony, takže prehra na gríne 18. jamky bola jej dôstojným ukončením turnaja.

Katka Drocárová už tretíkrát dostala najlepšiu hráčku súpera z kvalifikácie (T13) a nakoľko veľké nasadenie z predchádzajúcich zápasov jej ubralo množstvo energie, včerajší výkon bol poznačený drobnými chybičkami, ktoré súperka dokonale využila a zápas ukončila na 14. jamke. Je jasné, že hráčky tejto úrovne sa nedajú poraziť na naše pomery slušným výsledkom +4.

Lajla Hrindová, slniečko tímu, ako ju nazvali spoluhráčky si zopakovala súboj so súperkou, ktorej podľahla pred dvomi týždňami na turnaji v Írsku. Boj to bol napínavý až do konca, avšak lepšia aktuálna forma Írky, doplnená sem tam aj šťastíčkom (rana do lesa sa zázračne odrazila na fervej a ešte jej to pridalo 40m dĺžky – na 15.jamke), stačilo na víťazstvo na 17. gríne.

Aj napriek poslednej prehre, sa Slovenský tím dievčat prepracoval do elitnej spoločnosti najvyspelejších európskych golfových krajín a zanechal za sebou tímy ako sú Nemecko, Holandsko, Švajčiarsko, Škótsko, Rakúsko, (minulý rok 3. miesto), Belgicko či Fínsko.

Väčšina tímov tejto úrovne pracuje s podstatne väčšími rozpočtami ako aj počtami členov realizačných tímov. Nechýba im okrem kapitána a team advisora aj fyzioterapeut, či kondičný tréner.

Úspech našich dievčat bol unikátny a zopakovať ho bude už na nových hráčkach, nakoľko 4 naše dievčatá tento rok opúšťajú kategóriu do 18 rokov.

Prajeme všetkým dievčatám ešte veľa úspechov a nech si formu prenesú aj do zvyšku tejto sezóny.

ĎAKUJEME hráčkam a ĎAKUJEME kapitánke Zuzke Kamasovej, ktorá svojimi skúsenými radami dievčatám ukázala ako sa má víťaziť!

Slovensko : Nemecko 3:2 na ME v Oslo

Spravodajstvo z piatku 8.7.

Je to tu zas, búrlivé Slovenské oslavy si museli vypočuť aj hráčky Nemecka. Oddýchnuté Nemky po dni voľna dnes nastúpili proti našim, ktoré už niektoré hrajú svoje 9-te  kolo v rade za posledných 10 dní, pričom voľno mali len v deň odletu. Dievčatá hrali všetky kvalitný golf, ale dnes to bolo vo väčšine prípadov veľmi tesné.

Rýchlo si so svojou hráčkou poradila len Lea Klimentová, ktorá ukončila svoj duel už na 14. jamke. Svoju súperku predčila vo všetkých činnostiach a zaslúžene vyhrala. Hneď sa pridala k Lajle Hrindovej ako caddy. Lajla nám prezradila, že jej Lea hneď po príchode veľmi dobre poradila pri situácii na gríne, čo viedlo k víťazstvu na jamke.

Dnes sa nedarilo našim dievčatám vo foursome a svoj duel proti Nemkám prehrali na 14. jamke. Nemci do foursomu nasadili jednu zo svojich najsilnejších hráčok, čo bolo rozhodujúce. Prípadné nepresnosti svojej najslabšej hráčky kompenzovala výbornou záchrannou hrou a tým nedávala našim hráčkam šancu na získavanie jamiek.

Anika si svojou konzistentnou hrou udržiavala kvalitnú Nemku počas celého duelu o jednu jamku UP až po 17. grín, kde fantastickým putom snáď zo 17m ukončila duel víťazstvom. Anika potvrdzuje svoju výbornú formu a stala sa oporou tímu.

Najsilnejšie súperky si vylosovali Katka a Lajla, kde Katka dostala 7. hráčku kvalifikácie, ktorá mala skóre po dvoch dňoch -1 a Lajla víťazku European Young Masters z roku 2014 Alexandru Forsterling.

Katka odohrala zápas, v ktorom sa výhra jamky okrem poslednej, brala len za birdie, pričom Katka ich dala 5 a Nemka 6. Katka trápila Nemku až po posledný grín, kde sa Katka dostala trošku netradične, dvoma ranami driveru. Bohužial Katke loptička ostala 3m pred grínom v divote a následný chip a put neskončil tesne v jamke. Hráčka Nemecka nezaváhala a dva puty premenila na víťazstvo. Jej radosť však netrvala ani dve sekundy, pretože súčasne s posledným putom tohto duelu skončil duel aj Lajly, ktorým sme získali rozhodujúci bod. Výkriky radosti hráčok a fanúšikov Slovenska zmiatli aj naše hráčky na 18. gríne, pretože Katka a Olinka (caddy) pár sekúnd nevedeli o dianí na gríne za nimi, a tak kuriózne po podaní rúk Nemkám, si okamžite podávali zas, pretože sa dozvedeli, že Slovensko ja víťaz a príjimali od Nemeckého tímu gratulácie.

V podobnom duchu ako Katkin, sa niesol aj zápas Lajly, ktorá musela tiež vyhrávať jamky len s birdie, pričom Lajline skóre na 17. jamke bolo už vynikajúcich -3! Na tejto jamke sa skončil aj tento duel, kde Lajla nakoniec vyhrala 2/1 a posunula Slovensko do TOP 10 Majstrovstiev Európy !!!

Je to úžasné, neopísateľné ale strašne únavné.  Denne GPS dievčatám namerá cca 16 km a 25 poschodí. Popritom si ťahajú výstroj a musia sa sústrediť na čo najlepší výkon! Klobúk dolu!

Držíme palce na zajtrajšie Írsko, dnes už ste tak ďaleko, že ten krok na víťazstvo B skupiny je možné urobiť, a vy ho určite spravíte!

Spravodajsvo zo štvrtka 7.7 – Slovensko : Škótsko  3,5:1,5  na ME v Oslo

Je to tu, hráčkam Škótska zostala nemilá úloha, pozerať sa búrlivé oslavy hráčok a fanúšikov Slovenska. Naše dievčatá prekvapili favoritky a zvíťazili.  Skúsené rady kapitánky Zuzky Kamasovej, jej výborný cit pre ženskú psychiku, a perfektný ťah s výletom do okolia, kde si dievčá vyčistili hlavy v horskom prostredí, ich vyburcoval do super výkonu. Čo sa dialo?

Veľké prekvapenie na úkor favoritiek začala naša najmladšia hráčka Katka Drocárová, ktorej sa ušla najsilnejšia Škótka Hazel Macgarvie, ktorá v kvalifikácii delila 13. pozíciu zo skóre par ihriska. Katka ju doslova zničila a po 15. jamke sa končilo s výsledkom 4/3.

Svoj duel rýchlo ukončila aj Lajla Hrindová, ktorá súperku výrazne prevýšila a tak ako Katka aj ona bola víťazkou už po 15. jamke zo skóre 4/3!

Ostatné duely boli veľmi vyrovnané, ale ten rozhodujúci bod nádherným patom z 8m zapísala Anika Bolčíková a tak ukončila svoj zápas so skóre 2/1.

Takmer súčasne s Anikou náš forsome v zložení Ola Prachářová a Sára Zrníková na poslednej jamke prehral svoj duel 2/0, keď dievčatá počuli výkriky výťazstva na 17. Gríne a poslednú jamku súperom darovali a bežali sa radovať.

Naša najlepšia hráčka kvalifikácie Lea Klimentová s  Louise Duncan zvádzalá vyrovnaný tuhý boj až pogrín 17. jamky, kde boli svedkami víťazstva nášho teamu a vzhľadom na to, sa dohodli na remíze a ukončili remízou aj svoj zápas.

Bol to neuveriteľný pocit sledovať zápolenia a radosť z víťazstva nad hráčkami takej golfovej veľmoci akou bezpochyby Škótsko je. Teraz po opadnutí emócií, je treba sústrediť svoju pozornosť na ďalší duel, pretože nastúpime proti oddýchnutým Nemkám, ktorým sa nepodarilo len tesne dostať do elitnej A skupiny. Držíme Vám palce!!!! Slovenskooo!

Spravodajstvo po treťom dni:

Kolíska golfu Škótsko versus Slovensko.

Slovensko sa dostalo do B skupiny a to na 13-tej pozícii.  To nám do prvého kola vyraďovačiek prináša trošku “prijateľnejšieho” súpera Škótsko, ktoré skončilo 12-te. Kolíska golfu proti Slovensku? Bude to ťažký boj, ale dievčatá sa tešia a určite budú bojovať až za hranicu svojich schopností a možností. Môžeme skončiť na 9. mieste, ale aj na 15.mieste.

Len aby sa nezabudlo, včera náš tím zlepšil výsledok z prvého dňa a celkovým skóre +29 obsadil 13-tu priečku. Hráčky našich ranných flajtov mali veľkú smolu, pretože ranný silný vietor a dážď im veľmi sťažil prvú deviatku.

Po hodinke  a pol sa počasie umúdrilo a dohrávalo sa už za bezvetria a dažďa.

Naše dievčatá nachali za sebou silné tímy  z krajín ako Švajčiarsko, Fínsko, Belgicko, Holandsko a Island.

Za svoj výkon naše hráčky dostali aj prvú odmenu, prišiel sa na ich hru pozrieť veľvyslanec Slovenskej republiky v Nórskom kráľovstve František Kašický. Úprimne sa radoval z úspechu dievčat a pozval ich na neformálne stretnutie na ambasáde, kde ich poinformoval o činnosti ambasády a ukázal priestory Slovenskej ambasády. Večer dievčatá ukončili prehliadkou športového strediska Holmenkollen, kde sprievodcu robil sám pán veľvyslanec, za čo sú mu dievčatá veľmi vďačné.

Dobre naladené a oddýchnuté od golfu sú pripravené dnes bojovať a vylepšiť dosiahnutý úspech.

Spravodajstvo po druhom dni:

Dnes skončilo kvalifikačné zápolenie na ME dievčat. Naše dievčatá sa umiestnili na peknom 13. mieste a budú hrať o umiestnenie na 9.-16. mieste. Jamková hra začína zajtra a v prvom kole nás čakajú súperky z kolísky golfu Škótska.

Večer bol pre dievčatá spojený s príjemným prekvapením, keď si ich pozval na návštevu veľvyslanec Slovenska v Nórsku pán František Kašický.

Dnešné výsledky našich dievčat: Lea Klimentová 76 (+4)
, Anika Bolčíková 77 (+5)
, Laila Hrindová 77 (+5), 
Oľga Prachářová 79 (+7)
, Katarína Drocárová 80 (+8), 
Sára Zrníková 83 (+11)

Spravodajstvo po prvom dni:

Prvý deň  zápolení na Majstrovstvách Európy dievčat do 18 rokov sa našim dievčatám celkom vydaril. Umiestnenie tesne za prvou desiatkou je celkom sľubnou pozíciou do jamkovej hry. Udržanie tohto výhodného postavenia, bude však zajtra vyžadovať naďalej koncentrovanú defenzívnu hru , ktorú doporučila dievčatám kapitánka teamu Zuzka Kamasová.  Dievčatá po prvom kole majú rozbehnutý turnaj na historicky najlepší Slovenský teamový výsledok, čo by bol vynikajúci úspech, pretože doteraz sa žiadnemu teamu nepodarilo dostať ani do finálovej 16-ky.

Takže: Anika, Katka, Lajla, Lele, Sára, Oli POĎTE DO TOHO!!!!

Slávnostným ceremoniálom sa dnes v Nórskom Oslo oficiálne začali Majstrovstvá Európy dievčat do 18 rokov. Nepriaznivé počasie, ktoré sprevádzalo odlet  nášho teamu na Viedenskom letisku, pokračovalo aj v Nórsku. Ako na objednávku však pri otvorení turnaja sa vyčasilo a predpovede sú priaznivé.

Na turnaji štartuje Európska juniorská golfová špička z 18 krajín,  avšak tentokrát väčšina našich tradičných súperiek  nepricestovala, takže nás čaká tvrdý boj o kategóriu A alebo B. Slovensko vyslalo na turnaj veľmi vyrovnaný a celkom skúsený team v zložení Anika Bolčíková, Katka Drocárova,  Laila Hrindová, Lea Klimentová, Olinka Prachářová a Sára Zrníková, podporované kapitánkou Zuzkou Kamasovou.  Dievčatá by radi svoju tvrdú prípravu premenili na dobrý výsledok, čo im všetci prajeme.

Krásne ale  veľmi kopcovité ihrisko Oslo GC v blízkosti zimného strediska Holmenkollen preverí počas 5 hracích dní ich kondíciu, ale aj ich schopnosť reagovať na zmenu počasia, ktorá je tu v blízkosti Bogstadského jazera pravidelná. Počas tréningových kôl sa dievčatá mohli spoľahnúť na vynikajúce rady našej profesionálky Zuzky Kamasovej, od zajtra je to všetko na nich.

“Držte nám palce “ je odkaz našich dievčat, ktorý si môžeta  pozrieť aj na facebookovej stránke SKGA.

Livescoring turnaja TU

Fotogaléria TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER