ME tímov: Ženy dosiahli historicky najvyššie umiestnenie

Ženy, dievčatá i muži. Tieto reprezentačné tímy zastupovali Slovensko na majstrovstách Európy tímov.
Družstvo žien v zložení Sára Zrníková, Lea Klimentová, Natália Hečková, Anika Bolčíková, Laila Hrindová a Rebecca Hnidková v sprievode kapitána Rasťa Antalu v Rakúsku začalo na turnaji bojovať v utorok (10.júla).
Rovnako tak družstvo dievčat – Katarína Drocárová, Ema Dobiašová, Linda Ilavská, Viktória Krnáčová, Michaela Vavrová a Táňa Čičová – s podporou kapitána Olivera Gábora vo Švédsku.
Muži zabojovali o miestenku na budúcoročnom šampionáte ME v druhej divízii v Poľsku pod dohľadom kapitána Andyho Malley. Matej Babic, Michal Brezovský, Braňo Lučanský, Pavol Mach, Matej Zeman a Lukáš Zušťák začínali svoje súťažné kolá o deň neskôr.

Štvrtok

Slovensko – Island 4:1. Dievčatám sa na ME v C skupine darilo a z prvého zápasu si odniesli víťazstvo! V piatkovom kole ich čaká voľno a v sobotu si zmerajú sily s Belgičankami.

Ženy zato postúpili do B skupiny, ale len veľmi tesne. Tam sa im, žiaľ, už tak nedarilo. Nestačili na španielske družstvo a prehrali 0,5 : 4,5 bodu.

Piatok

Muži o miestenku na ME 2019 nezabojujú. Rozhodlo sa tak v druhom kvalifikačnom kole na rany, keď Slováci obsadili šiestu pozíciu a zaradili sa tak do skupiny B druhej divízie. Z jednotlivcov sa najlepšie umiestnil minuloročný víťaz kvalifikačných kôl – Michal Brezovský. S výsledkom -1 sa umiestnil na siedmej priečke.
Tímu sa nedarilo ani v prvom dueli proti domácim Poliakom. Bod v tomto zápase vybojoval len Pavol Mach, a tak Slovensko podľahlo Poľsku 1:4. V sobotu sa slovenskí reprezentanti stretnú v poslednom kole s hráčmi Estónska.

V druhom dni jamkovky si ženský tím poradil s reprezentankami Švajčiarska výhrou 3:2. Po štvrtkovej prehre so silnými Španielkami (4,5 : 0,5) si tak napravili chuť do posledného zápasu. Stretnú sa v ňom s golfistkami zo Škótska.

Finále

Slovenské družstvá v sobotu odohrali posledné zápasy na majstrovstvách Európy tímov. Dievčatám sa podarilo udržať víťaznú šnúru a porazili svoje súperky z Belgicka 4,5 bodmi z piatich.
Muži po víťazstve nad Estónskom v pomere 4:1 skončili na siedmom mieste.
Ženám sa nepodarilo priviesť posledný zápas do úspešného konca a s družstvom Škótska prehrali so ziskom pol boda. V konečnom hodnotení sa umiestnili na 14-tej priečke, čím sa historicky umiestnili doteraz na ME najvyššie. Prekonali tak minuloročnú 15-tu priečku.

Všetkým tímom ďakujeme za vzornú reprezentáciu a vážime si ich bojovnosť! Prajeme veľa úspechov na ďalších podujatiach.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER