Medzinárodné majstrovstvá Slovenska juniorov 2019 úspešne za nami

Golfový rezort v Sedine hostil Medzinárodné juniorské majstrovstvá Slovenska. Naši golfisti sa na v silnej zahraničnej konkurencii nestratili a organizátori si počas troch dní poradili s chladnými ránami, obedňajšími horúčavami aj dažďom. „Šampionát sa odohral na veľmi dobre pripravenom ihrisku, ktoré hráčov preverilo. Počas troch dni sme zažili aj horúce a pokojné počasie, ale aj silný vietor a krátke, no veľmi intenzívne zrážky. Počas posledného dňa aj prerušenie hry kvôli búrke a posledných 5 flajtov sa dohralo až po prestávke. Všeobecne ale ihrisko a počasie predpovedali dobré výsledky, napokon však mladí hráči až tak výrazne ihrisko „nerozstrieľali“, zhodnotil organizáciu hlavný rozhodca Rastislav Michalák a pokračoval v hodnotení športových výkonov: „V súčte rán po troch dňoch sa len málo hráčov dostalo pod PAR ihriska. Naši golfisti sa v konkurencii nestratili a umiestnili sa vysoko aj v medzinárodných kategóriách. V niektorých kategóriách však Slováci neprešli cutom v počte potrebnom na vyhodnotenie národnej kategórie a museli byt do finálového dňa posunutí z miest pod čiarou cutu.“

V Sedine medzi najlepšími juniormi nechýbala ani čerstvá víťazka St Andrews Junior Ladies´ Open 2019 Antónia Zacharovská a vo svojej kategórii opäť zvíťazila. „Antónia Zacharovská hrala vo svojej obvyklej pohode a vyrovnane. Úspechy tejto sezóny nesporne prispeli k jej dobrému výkonu. Táto hráčka v každom turnaji dokazuje, že patrí k tomu najlepšiemu, čo slovenský golf vo svojej histórii mal a má,“ povedal Michalák na adresu 16-ročnej Slovenky.

Víťazi kategórie U18 Ema Dobiášová a Matej Babic získali okrem titulu majster/majsterka Slovenska aj miestenku na prestížny turnaj The Duke of York Young Champions Trophy. Tento turnaj bude o necelý mesiac v severoírskom Royal Portrush  Už od roku 2001 ho organizuje syn kráľovnej Alžbety, vojvoda z Yorku – princ Andrew. „Postupujúcim na The Duke of York môžeme len zaželať rovné a presné rany a tiež, nech si maximálne užijú ihrisko, ktoré nedávno hostilo The Open. Je absolútne nádherné, ale náročné,“ odkázal Dobiášovej s Babicom za SKGA Rastislav Michalák.

Majstrami Slovenska sa stali:

Katarína Drocárová (Junior Ladies 21)
Ema Dobiášová (Junior Ladies 18)
Antónia Zacharovská (Girls 16)
Lukáš Ružek (Junior Men 21)
Matej Babic (Junior Men 18)
Tomáš Mičian (Boys 16)

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER