Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v hre na rany 2020 ovládli Drocárová a Teťák

Tohtoročné majstrovstvá Slovenska v golfe, odohraté na vynikajúco pripravenom ihrisku v Sedíne priniesli veľmi kvalitné výkony. Pomerne silný vietor, občasný dážď a nastavenie ihriska umožnili hráčom naplno využiť svoje golfové umenie. Medzi ženami sa najviac darilo Kataríne Drocárovej, ktorá obhájila titul z minulého roka a patrila medzi top favorizované hráčky. Víťazstvo strhla na svoju stranu v poslednom kole, kedy zahrala neuveriteľných 68 rán, teda 5 rán pod PAR ihriska. Víťazstvo je o to cennejšie, že v tomto roku sa Kataríne Drocárovej podarilo získať aj titul medzinárodnej majsterky SR. Medzi slovenskými hráčkami skončila ako druhá Antónia Zacharovská, ktorá ešte po treťom kole v súťaži viedla. O tretie miesto v národnej kategórii sa bojovalo do poslednej chvíle, Lea Klimentová napokon o jednu ranu porazila Emu Dobiašovú a bronzovú priečku získala pre seba. V medzinárodnej kategórii skončila na druhom mieste Starkute Gile Bite z Litvy.

Medzi mužmi do štvrtého kola nastupovali z delenej prvej pozície domáci Tadeáš Teťák a mladý maďarský hráč Bence Kotel. Tadeáš Teťák, dlhodobo pôsobiaci prevažne v USA napokon využil svoje bohatšie skúsenosti a svoju šancu na víťazstvo už z rúk nepustil. Zo štyroch kôl odohral jedno v PARe a tri pod PAR, posledné kolo 3 rany pod PAR. Tieto vyrovnané a na záver ešte zlepšený výkon priniesli Tadeášovi Teťákovi zaslúžený titul v národnej, aj medzinárodnej kategórii. Vynikajúce kolá zapísal aj v národnej kategórii strieborný Matej Babic. Tretiu pozíciu obsadil Lukáš Zušťák. V medzinárodnej kategórii skončil na druhom mieste Bence Kotel a tretie miesto patrí Slovincovi Janovi Hribernikovi.

 

Obhajca titulu z vlaňajška Branislav Lučanský skončil medzi Slovákmi na delenom 5. mieste, spolu s mladučkým Matúšom Kudláčom, ktorý je jedným z najväčších prekvapení šampionátu. O potenciáli tohto hráča už slovenského golfu znalí vedia, vo svojom veku však, najmä po druhom kole prekvapil a potešil všetkých a určite aj sám seba. Bude zaujímavé sledovať ho v budúcnosti.
Pavol Mach, jednotka slovenského amatérskeho rebríčka, obsadil medzi Slovákmi 7. priečku a zhodou okolností mu nebolo dopriate podať výkon, na ktorý sme uňho zvyknutí. Aj výborných hráčov môže zastihnúť slabšia chvíľka, Pavol Mach však tento malý neúspech prekonal s úsmevom a určite v tejto sezóne ešte nepovedal posledné slovo.

Výsleky: https://data.skga.sk/TournResults.aspx?IDTournament=26963514

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER