MFR: Zušťák atakoval v kvalifikácii lídra, Machovi sa viac darilo v jamkovke

Dvaja juniorskí reprezentanti majú svoje prvé tohtoročné majstrovstvá za sebou. Pavol Mach a Lukáš Zušťák sa počas uplynulého víkendu zúčastnili Medzinárodných majstrovstiev Francúzska do 18 rokov.

V prvom kvalifikačnom kole exceloval Lukáš. Ten prešiel prvých deväť jamiek so skóre -6, tlak však neskôr urobil svoje, a tak kolo dokončil s výsledkom -3 (69 rán). Predbežne sa umiestňoval na delenej druhej priečke. V druhom dni boli ťažšie poveternostné podmienky, ktoré Zušťák zvládal horšie. Po +5 ranách po 18-tke sa umiestnil v prvej osmičke a pokračoval do match play časti súťaže.

Ostrieľanému Paľovi robilo problém puttovanie od začiatku turnaja. Odohral dve konzistentné kolá (74 a 73 úderov) a umiestnil sa o jednu priečku pod svojim tímovým kolegom, na delenom 13. mieste. Rovnako ako Zušťák, i Mach postúpil do jamkovej hry majstrovstiev.

Pre Lukáša Zušťáka skončil turnaj už v prvom zápase s Talianom Dylanom de Prosperisom. Boj ale nevzdával, duel trval do 18-tej jamky: „Jamkovka mi vôbec nevyšla, napriek tomu, že som nehral vôbec zle. Jednoducho som mohol robiť čokoľvek, aj tak sa mi nedarilo skórovať a premeniť berdíky,“načrtol Zušťák.

Podľa slov Paľa Macha, vo svojom prvom súboji proti britskému golfistovi Benjaminovi Pierleonimu, „bol všade, len nie na fairwayi.“ Zápas navzdory tomu premenil vo víťazný (3/2) a pokračoval do osemfinále.

„Ten poobedný zápas som mu kedíkoval a hral veľmi dobre! Nespadol mu ale asi ani jeden putt. Na druhej deviatke sa už po siedmich dňoch neustáleho hrania prejavila únava a všetko šlo dole vodou,“ uzavrel Zušťák prehratý zápas. V ňom sa Mach stretol Tomom Vaillantom z Francúzska (4/3).

 

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER