Mid-Am Senior Tour: Hráči si skúsili piny pre európsku špičku

Záver SKGA sezóny spečatil štvrtý turnaj Olympic Casino Slovakia Mid-Am Senior Tour. Súťaž sa presunula do golfového rezortu Penati na ihrisko Heritage, kde sa tento rok odohrala aj najvyššia európska amatérska súťaž žien – European Ladies‘ Amateur Championship. Práve týmto turnajom sa nechal inšpirovať hlavný rozhodca Timotej Mikunda pri navŕtavaní pin pozícií.

„Na posledný dvojdňový turnaj Mid-Am hráčov a seniorov som sa rozhodol použiť ,piny‘ z druhého a tretieho dňa na ELACH 2018. Hráči si tak mohli skúsiť, s akými pozíciami jamiek hrala európska ženská špička,“ informoval nás Timotej Mikunda.

So sťaženými podmienkami si najlepšie poradil Maroš Ďurík v kategórii Mid-Am. Ten zvíťazil s výsledkami 80 a 78 rán. O jednu ranu ušla výhra Kamilovi Krajčovičovi (77, 82), ktorý skončil na druhom mieste. Lucia Blažíčková triumfovala v ženskej kategórii. Ihrisko obišla s 97 a 87 ranami.

Vyrovnaný súboj odohrali aj muži v seniorskej kategórii. Do druhého kola nastúpil Igor Taraba z vedúcej priečky, o jednu ranu pred Jurajom Šitinom. Tarabovi (80, 84) sa však nepodarilo udržať si pozíciu lídra a po 84 ranách v druhom kole obsadil druhé miesto. Víťazom sa stal Juraj Šitina (81, 79). Naopak jasnou víťazkou medzi seniorkami sa stala Edita Ďurovčíková. Tá vyhrala po skóre 102 a 103 s náskokom 33 rán.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partneri

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER