Mladé Slovenky uspeli na European Olympic Hopes Trophy

Šesťčlenný tím dievčat, a rovnako mužstvo chlapcov vycestovalo v uplynulom týždni na reprezentačný výjazd, aby sa zúčastnilo každoročnej súťaže mladých hráčov do 16 rokov – European Olympic Hopes Trophy. Pod dohľadom trénerov Andrewa Malleyho a Miroslava Gordana odohrali juniorskí reprezentanti jedno súťažné kolo na rany, neskôr sa pokračovalo tímových jamkovkách až do soboty.

Darilo sa najmä dievčatám. Tím v zložení Alexandra Maliková, Alexandra Rock, Lívia Škrovinová,  Alexandra Šulíková, Katarína Chynoranská a Antónia Zacharovská obsadil druhú priečku. Turnaja sa zúčastnili štyri družstvá. Okrem slovenských golfistiek si na turnaji zahrali Češky, Nemky a domáce Slovinky. Náročné jamkové kolá, kedy každá hráčka odohrala dve 18-tky, vyšli najlepšie Češkám. Zvíťazili vo všetkých dueloch a ocitli sa tým na prvom mieste. Zároveň boli jediným súperom, ktorý porazil slovenské reprezentantky (SVK: CZ – 3:6). V zápase proti Nemkám uspeli Slovenky v pomere 6:3, nad Slovinkami zvíťazili 5:4. Slovensko sa tak v dievčenskej kategórii umiestnilo na druhej pozícii.

Chlapčenský tím (menovite René Bergendi, Andrej Chochol, Matúš Kudláč, Tobias Munk, Jakub Plech, Michael Prokop) bol menej úspešný. Po prehrách so Slovincami (SVK: SLO – 1:4), Nemcami (SVK: GER – 1:4), Talianmi (SVK: ITA – 1:4) a Čechmi (SVK: CZ – 2:3) sa umiestnil na piatej priečke, vďaka tesnej výhre v play-off nad maďarským tímom 2:3.

Napriek prehrám nechýbal našim družstvám entuziazmus: „Tímový duch bod skvelý. Hráči sa navzájom podporovali, po odohraní kola chodili povzbudzovať svojich tímových kolegov, ktorí ešte hrali,“ povedal Miroslav Gordan. Pri hodnotení hry však bol o niečo kritickejší. Hráči by sa mali podľa neho zamerať na krátku hru: „Čo sa týka samotného hrania, krátka hra a puttovanie neboli ideálne, čo pridalo tímu veľa rán. Na druhej strane rany z odpaliska boli dobré.“

Hodnotenie však čakalo aj jeho premiérové vedenie tímov na medzinárodnej súťaži: „Nový tréner nášho reprezentačného družstva sa od začiatku veľmi snažil, aby bol vyrovnaným partnerom Andyho. Usiloval sa, aby všetko bolo zorganizované správne a na čas, aby bola v tíme dobrá nálada. Miro Gordan je nám vekovo blízky, a okrem humoru a naladenia dobrej nálady nám dokázal aj správne poradiť a pomôcť zdokonaliť techniku hry,“povedala na margo novej posily ostrieľaná reprezentantka Antónia Zacharovská.

„Počasie počas turnaja sme mali perfektné, bolo teplo, aj keď trochu pofukoval vietor. Mala som pocit, že tak ako výborne zvládli všetky situácie naši tréneri sa naopak slovinskí organizátori veľmi nevyznamenali. Ihrisko bolo dlhé a zahrať dve osemnástky každý hrací deň bolo kondične náročné, ale únavu nám pomáhala prekonať dobrá nálada,“hovorí ďalej.

Podmienky na ihrisku podľa nej neboli ideálne:„Fairwaye skôr pripomínali dobre pokosený rough a greeny boli tak tvrdé, že zahrať back spin bolo takmer nemožné.“

„Najväčším sklamaním pre mňa bol tím domáceho Slovinska. Myslela som si, že na domácom ihrisku postavia silný tím a budú chcieť vyhrať. Z iných turnajov doma aj v zahraničí poznám Slovinky ako dobré hráčky,“naopak najväčšmi potešila slovenské golfistky výhra nad silnými Nemkami.

Na záver sa jej kritike nevyhla mužská časť osadenstva: „Cesta z Bratislavy mikrobusom bola zdĺhavá a chlapčenský tím sa, aj s našou trénerskou dvojicou, na veľkonočný pondelok veľmi nevyznamenali. Veľkonočné korbáče si totiž asi zabudli doma a ani pár kvapiek vody sa nám počas cesty od nich neušlo,“hovorí s humorom.

 

 

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER