Mladým Slovákom sa na European Young Masters darilo

Golfový rezort Kunětická Hora hostil od štvrtka 25.júla medzinárodný turnaj hráčov kategórie U16 pod názvom European Young Masters 2019, ktorý celá Európa vníma ako neoficiálne ME tímov U16. Slovensko reprezentovalo kvarteto hráčov – Antónia Zacharovská, Alexandra Rock, Jakub Plech a Michael Prokop.

Turnaj mal oficiálne tri kolá, ale konečné výsledky platia po druhom kole. Pôvodné plány organizátorov prekazilo počasie. Keď v sobotu vstúpil záverečný flight na 16.jamku, prišla silná prietrž mračien, nasledovala búrka a súťažný výbor po dvoch hodinách rozhodol, že tretie kolo už pre poveternostné podmienky pokračovať nemôže. Nakoľko nestihli všetci hráči záverečné tretie kolo odohrať, platia výsledky z druhého kola.

Z našej výpravy bola najúspešnejšia Antónia Zacharovská, ktorá v súťaži dievčat skončila na skvelom 6.mieste. Posledné kolo ukončila so skóre -4. Víťazkou kategórie dievčat sa stala Nemka Paula Schulz-Hansseen.

Michael Prokop predviedol perfektnú hru práve v treťom kole, zahral -2, no keďže sa tretie kolo nakoniec nepočítalo, svoje individuálne ani tímového umiestnenie už v sobotu nezlepšil. Kategóriu chlapcov vyhral Nór Michael Alexander Mjasseth.

Tímovú súťaž ovládli na Kunětické Hoře Nemci, domáci Česi skončili na 7.mieste. Slováci sa umiestnili na 23.priečke, čím o jedno miesto vylepšili vlaňajší výsledok z Nórska.

Tréner Pavol Bielik po turnaji našich mladíkov pochválil. „Hráči pristúpili k tomuto turnaju zodpovedne a snaživo, takže ich hru hodnotím kladne. Som spokojný s prístupom aj držaním taktiky na ihrisku,“ povedal po návrate z turnaja.