MS žien v Írsku sú na svojom konci. Na rade sú muži

Ženské majstrovstvá sveta – Espirito Santo Trophy – sú oficiálne ukončené. Slovensko sa v tímovom hodnotení umiestnilo na konečnej 46. priečke.

Do skóre +34 sa v sobotu započítala 18-tka Natálie Hečkovej (celkovo +21), ktorá odohrala 76 rán, a Kataríny Drocárovej (+21). Tá posledné kolo obišla so 77 ranami, Anika Bolčíková si počínala o úder horšie, keď zahrala 78 rán.

Svetovými amatérskymi šampiónkami sa pre nasledujúce dva roky stali hráčky z USA so skóre -29 po štyroch dňoch. Na druhej priečke sa umiestnilo družstvo Japonska (-19), tretie skončili golfistiky Južnej Kórey (-18), medzi ktorými je i víťazka v individuálnom hodnotení. Ayean Cho (-17) zvíťazila po výsledkoch 68, 64, 71 a 70 rán.

Zo Sloveniek sa najvyššie vo výsledkovej listine umiestnila Anika Bolčíková (77, 76, 76, 78). Obsadila delenú 111. pozíciu. 

Podľa kapitána reprezentácie, Rastislava Antalu bol najväčší problém adaptovať sa v novom prostredí:

,,Dievčatá nedokázali svoj potenciál preniesť na ihrisko. Bohužiaľ, lokálne podmienky, hlavne gríny boli nad ich sily a nechali tam veľa rán. Bola to však dobrá skúsenosť pre nováčikov na MS, verím že sa poučili a do budúcna sa dokážu lepšie popasovať s lokálnymi podmienkami a posunu sa v poradí vyššie,“ 

V stredu začínaju svoje štyri súťažné kolá na MS muži. Naše farby budú zastupovať Michal Brezovský, Pavol Mach a Braňo Lučanský.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partneri

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER