MSR škôl: O víťazke sa rozhodlo až v play-off, Mach dorovnal rekord

Sily študentov na majstrovstvách Slovenska stredných škôl otestovalo v piatok ihrisko Red Oak v Nitre. Počasie sa, rovnako ako predchádzajúci, ani tento týždeň s mladými golfistami nemaznalo. V premenlivých podmienkach sa striedala zima s dažďom, chvíľami sa však ukázalo aj slnko.

Zrejme aj vzhľadom na nelichotivé predpovede sa pred turnajom odhlásilo pomerne veľa súťažiacich. „Tento turnaj by si určite zaslúžil viac pozornosti mladých hráčov a vyššiu účasť. Napriek tomu, že ide len o jednodňovú súťaž, je v kalendári SKGA jediná svojho druhu,“ zdôraznil hlavný rozhodca Rasťo Michalák.

Nebolo žiadnym prekvapením, keď sa vedenia v kategórii chlapcov ujal líder slovenského amatérskeho rebríčka, Pavol Mach. Tomu sa takmer podarilo pokoriť rekord ihriska, no po bogey na 17-tej jamke sa musel uspokojiť s výsledkom 70 (-2), čím tento rekord dorovnal.

Boj o víťazku v dievčenskej kategórii bol zaujímavejší. Vanessa Fajkusová a Paulína Ravluková totiž doniesli po 18-tke rovnaký výsledok, 83 úderov. V dueli o výherkyňu sa teda pokračovalo na rozstrelových jamkách. Takzvaná rýchla smrť sa však začala naťahovať, ani jedna zo súťažiacich sa nemienila vzdať a pokračovalo sa až po piatu jamku, kde napokon zvíťazila Ravluková.

V tímovej súťaži potvrdilo pozíciu gymnázium Grösslingová. V zastúpení Paulíny Ravlukovej a Lukáša Ružeka si vybojovalo prvú priečku.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER