MSR žiakov – posledná SKGA juniorka sezóny úspešne ukončená

Poradie po druhom dni SR žiakov zostalo bez výraznejších zmien.

Nedeľné pokračovanie súbojov o majstrov žiakov sa tešilo rovnako dobrým podmienkam ako úvodné kolo. Polooblačné počasie s príjemnými teplotami ale sprevádzal i slabý vietor.

Lídri prvého kola potvrdili svoje postavenie aj vo finálovom kole. Jedinou výnimkou je kategória dievčat do 12 rokov, v ktorej zabojovala Dominika Bobríková a z tretieho miesta sa posunula na prvú priečku. Svoje súperky Lauru Póšovú (199) a Dominiku Sedmákovú (200) za sebou nechala o 10 a 11 rán.

Medzi 14-ročnými žiačkami zostalo poradie nezmenené. Na prvom mieste sa umiestnila obhajkyňa titulu, Antónia Zacharovská (157), druhá priečka patrí Márii Elene Tarabovej (165) a tretiu pozíciu obsadila Alexandra Šulíková (174).

Tobiasovi Munkovi (170)  sa tento rok podarilo udržať medzi žiakmi do 12 rokov vedúce postavenie aj po druhom hracom dni. Jeho protivník Tomáš Šmiček (174) za ním zaostal o štyri rany a o ďalšie štyri rany Adam Benčík z tretieho miesta.

V kategórii U14 zvíťazil Matúš Kudláč taktiež o štyri rany pred Bernardom Verešom (170). Na tretej pozícii sa umiestnil minuloročný majster U12, Andrej Chochol.

Spolu s víťazmi majstrovstiev boli po súťaži vyhlásení najúspešnejší hráči Túry Olympijských Nádejí na základe konečného poradia hráčov za celý rok. 

Prehľad víťazov jednotlivých kategórií:

Kategória A – Bernard Vereš

Kategória B – Katarína Chynoranská

Kategória C – Tobias Munk

Kategória D – Dominika Bobríková

Kategória klubov – GC Penati

,,Poďakovanie patrí rodine Šmičekovej za ceny, ktoré venovala do súťaže. Na záver nám už ostáva len popriať dobrú zimnú prípravu, aby sme sa na jar stretli v ešte vyššom počte,“ odkazuje riaditeľ súťaže, Ján Pečo II.

PRIEBEŽNÉ VÝSLEDKY

FOTOGALÉRIA

Do finálového kola nastúpia hráči s vyrovnanými výsledkami.

Prvým kolom majstrovstiev Slovenska žiakov sa v sobotu na ihrisku Sedin pokračovalo v rozbehnutom tempe z piatkového boja O pohár prezidenta SKGA. Oproti jamkovej hre tímov sa už hráči museli spoľahnúť len na seba.

Najlepším skóre celého prvého dňa sa môže pochváliť Antónia Zacharovská. Jej výsledok 77 rán je zatiaľ jediným skóre pod 80-tkou na tomto turnaji. Antónia si zároveň ako jediná vytvorila väčší náskok v podobe šiestich rán pred súperkou Máriou Elenou Tarabovou (83).

V rovnakej vekovej kategórii U14 medzi chlapcami vedie Matúš Kudláč. Toho bude zajtra ešte zrejme čakať tvrdý boj, pretože s výsledkom 82 rán si vytvoril iba zanedbateľný rozdiel dvoch rán na svojho protivníka. Bernard Vereš s 84 ranami je priebežne na druhom mieste a nesmierne vyrovnané to je aj na tretej pozícii. Tú zastáva Andrej Chochol (85) so stratou jednej rany na druhé miesto.

Mimoriadne nerozhodnou kategóriou sú dievčatá do 12 rokov. Adeptiek na víťazku tu je hneď niekoľko. Prvého miesta sa ujali dve hráčky s rovnakým skóre 98 rán, Dominika Sedmáková a Laura Póšová. Tretie miesto predbežne obsadila minuloročná víťazka Dominika Bobríková po výsledku 99 rán.

Vyostrená je aj kategória chlapcov U12. Do vedenia sa po prvom dni dostalo známe meno. Tobias Munk chce zvíťaziť s 83 ranami po tom, čo mu minuloročný titul ušiel o jednu ranu. Na delenom druhom mieste so zhodným skóre 87 sa nachádzajú Matej Neštický a Gabriel Onduš.

Dnes hráčom prialo aj počasie. Slnečno a príjemných 20 stupňov sú na konci septembra vysnívaným ideálom nejedného súťažiaceho na SKGA túre. Zajtra by žiakom malo vyjsť podobné počasie. O tom, kto využil posledné teplé dni vo svoj prospech si môžete prečítať už zajtra. 

Po tomto turnaji sa taktiež dozvieme konečné poradie TON podľa jednotlivých kategórií. Pre viac informácií priamo z ihriska sledujte @skgagolf.

Autor: Jasmina Hečková

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER