Nepríjemný dážď aj studený vietor. Dievčatá na ME bojovali s počasím 

Súbežne s tímovými majstrovstvami Európy žien sa odohrávali tímové ME dievčat do 18 rokov. Slovensko vsadilo na mladé hráčky.

Fínske leto

Na náročnom ihrisku Kalkki-Petteri vo Fínsku sa predstavili tímy najlepších Európaniek do 18 rokov. Medzi nimi nechýbalo ani Slovensko. Hráčky sa museli popasovať s ťažkými jamkoviskami, výškovým prevýšením ihriska aj množstvom vodných i piesočných prekážok. Podmienky hráčkam taktiež nepriali. Všetky slovenské golfistky počas hry zastihol nepríjemný dážď, okrem ktorého fúkal aj studený vietor. To všetko dopĺňalo chladné, sychravé počasie, s teplotami pohybujúcimi sa okolo 11 stupňov Celzia.

Tím plný debutantiek

V slovenskom družstve sa nachádzalo viacero nováčikov, čo náš tím zaraďovalo medzi vekovo najmladšie družstvá súťaže. ,,Väčšina tímov nominovala veľmi dobré, staršie hráčky. ten náš bol relatívne mladý. Zastupovali nás hráčky od veku 14 rokov,“ opisuje situáciu kapitánka dievčenského tímu, Zuzana Kamasová.

Dievčenské družstvo malo po prvých dvoch kvalifikačných kolách na rany namierené do druhej skupiny družstiev. Tento cieľ sa nášmu tímu nepodarilo splniť. Slovenské reprezentantky si však poradili so svojimi súperkami v jamkovej časti súťaže, keď oba zápasy dotiahli do víťazného konca. Oba tímy, Belgicka a Islandu, porazili rovnakým výsledkom 3:2.

Očakávania splnené

Zuzana Kamasová je s hrou slovenských reprezentantiek spokojná. Hráčky splnili jej očakávania a mladšie z nich nazbierali množstvo skúseností. ,,Výsledok je síce horší, ako minulý rok, no pre väčšinu našich hráčok to bola prvá skúsenosť s reprezentovaním na medzinárodnom podujatí.“

Podľa slov kapitánky si hráčky počínali dobre najmä v jamkovej hre. ,,Zápasy boli fajn, ale hráčkam klesá sebavedomie, čo v praxi znamená, že aj keď v zápasoch vyhrávajú, majú problém doviesť ho do víťazného konca,“ hovorí Zuzana Kamasová. Jej ciele boli jasné: ,,Nešli sme bojovať o pódiové umiestnenie. Uvedomovala som si, aký mladý náš tím je. Išli sme po čo najlepšie umiestnenie a spravili sme pre to maximum.“ Na záver dodáva: ,,Dôležité pre mňa je, že vieme na čom treba pracovať.‘‘ Dievčenské družstvo po kvalifikačnom kole i po jamkovej hre obsadilo 17. priečku.

VÝSLEDKY TURNAJA

Autor: Jasmina Hečková

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER