Nový rekord Rebeccy Hnidkovej na turnaji v Las Vegas

Zatiaľ najúspešnejšiu sezónu svojej mladej medzinárodnej kariéry zavŕšila aktuálne druhá hráčka slovenského ženského rebríčka a slovenská reprezentantka Rebecca Hnidková dvoma trojdňovými turnajmi najvyššej americkej ligy NCAA Division 1.

Na prvom z nich, ktorý bol v jej tohoročnej sezóne najťažší a najkvalitnejšie obsadený, zahrala turnajový výsledok mínus jedna pod par ihriska a s 215 ranami svoj osobný rekord na 72 párovom ihrisku v slnečnom Las Vegas, Nevada, len dva týždne potom ako sa jej to isté podarilo s 212 ranami na 71 párovom ihrisku v Springville v štáte Utah.

Turnaj bol veľmi silno obsadený. Z 96 reprezentantiek z celého sveta bolo až 60 hráčok zo svetového rebríčka WAGR, v ktorom bol turnaj, okrem iného aj kvôli tomu, mimoriadne vysoko zaradený do kategórie “B”.

Vynikajúce 13. miesto so skóre 70, 70 a 75 (-2, -2, +3) znamenal pre Rebeccu už druhý výsledok pod par ihriska na medzinárodnom turnaji nielen v tejto sezóne, ale aj v jej kariére vôbec.

V celkovom zúčtovaní zvíťazila Elisabeth Prior z Anglicka, pred svojou krajankou Emmou Allen a Mimi Ho z Honk-Kongu, ktoré sa podelili o druhé miesto.

Posledný turnaji sezóny sa hral v Hot Springs Village v štáte Arkansas začiatkom tohoto týždňa a už po druhý krát v tejto sezóne sa na ňom Rebecca stretla so svojou reprezentačnou kamarátkou Sárou Zrníkovou.

Z dôvodu veľmi chladného počasia, miestami až pod bodom mrazu, sa na turnaji hrali všeobecne vyššie čísla a ani jedna z 81 zúčastnených hráčok nedokázala ukončiť turnaj pod párom.

S výsledkom 76, 77 a 77 obsadila Rebecca delené 21. miesto. Len o dve rany menej, 75, 77 a 76, stačili Sáre na delené 13. miesto. Víťazkou turnaja sa stala Nemka Verena Gimmy, pred Valentinou Giraldo z Kolumbie a Hannou Alberto z USA.

 

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER