Olympijské hry 2016

Poslednými olympijskými hrami, na ktorých sa golf nachádzal ako olympijský šport boli letné hry z roku 1904. Golf sa tak na vráti po dlhých 112 rokoch na prvých juhoamerických hrách v Brazílskom meste Rio de Janeiro.

Táto správa potešila viac ako 60 miliónov golfistov v 120 krajinách sveta. Súťaž bude pozostávať zo štyroch hracích dní, na ktorých sa môže zúčastniť iba 60 žien, a takisto 60 mužov. Hry na jamky sa však nedočkáme. Počas všetkých hracích dní pôjde výlučne o hru na rany.

Na základe rebríčka, ktorý monitoruje priebeh kvalifikačného procesu pre Olympiádu a vychádza zo stávajúcích rebríčkov, môže každá krajina vyslať až štyroch hráčov a štyri hráčky, pokiaľ budú umiestnení do 15. pozície tohto rebríčka. Ďalej sa bude šesťdesiaťčlenné štartové pole dopĺňat ďalšími v poradí s tým, že z každej krajiny môžu ísť maximálne dvaja hráči/hráčky.

Aktuálny stav rebríčka a kvalifikujúcích sa hráčov na Olympiádu v Riu nájdete TU a hráčok TU

Práve v tomto období cítiť významnosť najmä turnajov podporujúcich slovenský juniorský rozvoj. Významné posuny slovenských juniorov badať v priebehu posledných pár rokov na ,,míľové“ vzdialenosti.

Spočiatku nedosiahnuteľný sen o golfovej olympijskej medaile sa i slovenským hráčom začína pomaly približovať. Možno už o štyri roky bude slovenskú vlajku zastupovať niektorý z radov našich mladých golfistov. Veď už len byť súčasťou legendárnych olympijských hier musí byť nepredstaviteľným zážitkom.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER