PB – Středoškolský pohár 2015 ve Mstěticích

Vo štvrtok 28. mája sa v Mstěticiach ČR hral 9. ročník PB Stredoškolského poháru – celoštátna súťaž trojčlenných družstiev stredných škôl z ČR a víťazov Majstrovstiev stredných a základných škôl v golfe na Slovensku.

Za víťaza Majstrovstiev stredných a základných škôl v golfe na Slovensku 2015 – Súkromné slovanské gymnázium, Vážska 32, Bratislava hrali na  PB Stredoškolský pohár 2015 v Mstěticiach Michaela Patzeltová, Oľga Prachařová a Marek Patzelt.

PB Stredoškolský pohár okrem golfových bojov podporuje študentský život, hrdosť na svoju „alma mater“ a ďalšie pekné veci, ktoré v živote majú nemenej dôležité miesto ako pekné golfové skóre.
Na štart hlavnej súťaže sa postavilo 30 stredoškolských družstiev. Družstvá hrajú systémom na rany bez vyrovnania sa dvom najlepším výsledkom na každej jamke. Po slávnostnom nástupe, uvítacom príhovore organizátorov a české štátnej hymne súťaž začal slávnostným odpalom patrón tohtoročného ročníku, olympijský víťaz a profesionálny golfista Roman Šebrle.
Nad súťažou prevzal záštitu minister školstva PhDr. Marcel Chládek, MBA, Česká golfová federácia a prvý krát v histórii Český olympijský výbor.

Na prvom mieste a tiež putovný kryštálový pohár si prevzalo družstvo A z PB – Vyššej odbornej školy a Strednej školy managementu, s.r.o. v zložení Martin Zíka, Jan Černohorský a Klára Kuchařová vynikajúcim výsledkom 141 rán, teda 3 rany pod par ihriska! Na druhom mieste skončilo Prvé súkromné jazykové gymnázium z Hradce Králové a bronz si získalo Prvé české gymnázium z Karlových Varov.

Najlepší individuálny výsledok 69 (-3) hrala Kateřina Čermáková a okrem pamätnej medaily získala i právo štartu na profesionálnom turnaji Czech PGA Tour na Casa Serena v dňoch 30. augusta až 1. septembra 2015.

Stredoškolské družstvo zo Súkromného slovanského gymnázia v Bratislave sa umiestnilo na peknom 7. mieste s výsledkom 151 rán. Zo žien mala Oľga Prachařová tretí najlepší individuálny výsledok  77 rán .

            PB Středoškolský pohár je súčasťou  oficiálneho kalendáru akcií ČGF. Súťaž organizuje  spoločnosť INGOLF s.r.o. a PB – Vyššia odborná škola a Stredná škola managementu, s.r.o.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER