PGA SK sa chce zmeniť. Zameria sa na vzdelávanie i povesť.

Slovenská PGA síce funguje od roku 1998, ale veľa ste o nej asi nepočuli. Spôsobené je to absenciou výrazných golfových úspechov, alebo jednoducho, že vlastne skoro nefungovala.  To by sa teraz malo zmeniť. Dôvodov je niekoľko.

Na základe rozhodnutia valného zhromaždenia z konca januára sa celá organizácia vydá novým smerom s oficiálnymi novými tvárami vo vedení. Ako vieme, novými členmi sa stali playing PRO Ján Friesz s Petrom Valášekom a z českej PGA sa „domov“ oficiálne vrátil tiež Juraj Zvarík.

„Už určitý čas dávame dohromady systém, svoju vlastnú víziu. Je to dôsledok tlaku európskej PGA, ale aj našich členov. Všeobecne platilo, že slovenská PGA nefunguje. Teraz sa chceme zamerať na komunikáciu s členmi, ale aj s ostatnými orgánmi golfového sveta, na svoje vlastné semináre, turnaje a taktiež na komunikáciu so sponzormi. Nechceme, byť vnímaní len ako tréneri na podložke.“ Hovorí Peter Petrovič, generálny sekretár PGA SK.

Ten je tiež členom novovzniknutej Vzdelávacej komisie PGA SK, ktorú od konca januára vedie Pavol Bielik. Práve vzdelanie berie nové vedenie ako hlavné poslanie.

„Je to hlavné, najdôležitejší bod. Vo vzdelávaní sme mali veľké nedostatky, čo nám vyčítala aj európska PGA. Som rád, že sa vedenia komisie ujal Paľo a verím, že sa za pomoci všetkých rozbehne správnym smerom.“ dúfa Petrovič, ktorý upozorňuje predovšetkým na plánované semináre.

Slovenská PGA má aktuálne 38 členov, z toho 10 aktuálne študuje PGAC. Práve pre tých ostatných chcú na Slovensku vytvoriť kvalitné podmienky pre ďalší rozvoj: „Vývoj ide neustále dopredu a my nechceme zaspať. Chceme posielať informácie ďalej k tým, ktorí už majú PGAC vyštudovanú.“

Vedľa seminárov sú tu samozrejme aj turnaje, ktoré chce PGA SK ponúknuť nielen svojim členom. Za minulý rok ich bolo deväť, z toho štyri samostatne organizované PGA SK, s označením Pro-Am. Celková dotácia na všetkých turnajoch bola 7000 eur.

Podobne by tomu malo byť podľa Petroviča aj tento rok: „Chceme to číslo udržať. Šesť máme už teraz potvrdených s tým, že dva budú dvojkolové vrátane akcie PGA SK Championship, na ktorom by sa mohlo objaviť niekoľko zaujímavých mien.“

„Musíme poďakovať ihriskám, že nám vychádzajú v ústrety, bez toho by to bolo oveľa ťažšie. Poďakovať musíme predovšetkým Clubu Penati a taktiež ľuďom z Golf-Reportu za organizovanie série turnajov, ktorá má rok čo rok vyššiu kvalitu,“ teší generálneho sekretára asociácie.

Čo sa týka dlhodobých plánov, tie sú v PGA SK samozrejmé – pokračovanie vo vzdelávaní členov, zmena prezentácie golfových profesionálov pred verejnosťou a taktiež zameranie sa na získanie nových hráčov, predovšetkým detí, ktoré sú budúcnosťou každého športu.

Všetko bude samozrejme otázkou finančných prostriedkov.

„Zohnať dlhodobého generálneho partnera je ako hľadanie ihly v kope sena. Dnes každý bojuje, myslím, že je to u nás ešte ťažšie než v Česku. Uvidíme, čo prinesie nový zákon o športe. Legislatíva ale nie je všetko, je potreba ukázať na problémy a pomenovať ich,“ má jasno Petrovič a dodáva: „Musíme sa zamerať aj na média, ktoré golf prezentujú len vo vzťahu k celebritám. To, že 10ročný chlapec porazí 80 ďalších hráčov zatiaľ bohužiaľ nikoho nezaujíma.“

Zdroj: Golfchannel.cz

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER