Piate víťazstvo Abrahámovej v USA

Slovenka sa v Amerike nestratila. Abrahámová potvrdila skvelú formu už po tretí raz v novej univerzitnej sezóne.

Aneta Abrahámová zastupuje slovenské farby v USA už tretí rok. Líderka tímu Indiana University podržala družstvo aj na turnaji Dayton Fall Invitational v štáte Ohio. Výsledkami 72 a 73 rán sa Aneta dostala do vedenia v konkurencii 90-tich hráčok. Prvenstvo si ale musela vybojovať ešte v rozstrele s ďalšími dvoma hráčkami. O víťazke sa rozhodlo až na piatej play-off jamke, keď Slovenka ukončila duel premeneným birdie.

Aneta svojim výkonom dotiahla rekord päť turnajových víťazstiev niekdajšej členky tímu UIPUI. Tím indiánskych Jaguárov finišoval na delenom štvrtom mieste.

,,Na turnaji bolo okolo 10 stupňov a fúkal silný vietor. Oba dni sa posúval štart, pretože na ihrisku bola ráno námraza,“ opisuje podmienky Aneta.

Abrahámová sa spolu so svojim tímom neskôr (23.- 24. októbra) zúčastnila súťaže Charles Braun Intercollegiate na Oak Meadow Country Club neďaleko Evansville v štáte Indiana. Počasie účastníkom neprialo ani na tomto turnaji: ,,Prvé hracie kolo organizátori zrušili kvôli silnému dažďu, ihrisko bolo úplne podmočené. Turnaj teda skrátili na jedno súťažné kolo.“  hovorí Aneta.

Výsledkom 77 rán, z druhého a jediného hracieho dňa, sa Aneta zaradila na piate miesto spomedzi 85-tich hráčok.

Autor: Jasmina Hečková

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER