Na otázky odpovedá Rastislav Michalák, manažér turnajov SKGA a výkonný podpredseda ŠTK SKGA. V roku 2015 absolvoval školenie pre rozhodcov v St. Andrews v Škótsku. Je držiteľom rozhodcovskej licencie triedy International. Zároveň je školiteľom SKGA pre oblasť golfových pravidiel. Ako hlavný rozhodca, alebo rozhodca pôsobil a pôsobí na najvýznamnejších podujatiach SKGA, tiež na viacerých EGA podujatiach, ktoré sa uskutočnili na území Slovenska. Menovite Majstrovstvá Európy mužov Mid Am, Majstrovstvá Európy mužov, Majstrovstvá Európy žien, viaceré majstrovstvá Európy tímov v rôznych vekových kategóriách. Ako rozhodca sa zúčastnil aj na podujatí zo série Challenge Tour.

Posledné odpovede na otázky

Registrácia bez platného členstva, žiaľ, nie je možná. Po založení členstva v novom klube bude možné zaregistrovať sa.

Pri nižšom počte turnajových kôl môžu byť zmeny v HCP indexe hráča na prvý pohľad nelogické. Do počtu 5 napr. systém nepočíta s priemerom 5 výsledkov, ale zohľadňuje len jeden, najlepší. Podrobnosti týchto výpočtov nájdete na webe SKGA, v sekcii dokumenty. Dokument sa volá Pravidlá pre hendikepy. Každopádne, s pribúdajúcimi kolami sa bude HCP dostávať do reálnych hodnôt. Pre skutočne správny HCP je ideálne mať 20 kôl a z priemeru 8 najlepších už vyjde HCP skutočne blízky realite a výkonnosti hráča.

Bez ohľadu na to, vidím vo Vašej HCP histórii dve kolá, kde nebola vypočítaná tzv. PO (prepočítaná odchýlka). To sa udeje, ak zahráte menej ako 10 jamiek napr., alebo na nedohratých jamkách nebola zadaná správna hodnota. Ide o kolá z 24.6. a 28.7.2023.

Tieto si preverte v domovskom klube, čo je zároveň miesto, kde boli odohraté.

Loptu si môžete vymeniť vždy medzi jamkami, počas hry na jamke len v prípade poškodenej a naseknutej lopte, alebo pri uplatnení pravidla, pri ktorom sa spúšťa lopta s jednou trestnou ranou. Povinnosť hry jedným typom a značkou lopty sa zväčša uplatňuje len na turnajoch profesionálov, v amatérskom golfe je uplatnenie takéhoto pravidla veľmi zriedkavé.

Kartu člena klubu SKGA Vám odovzdáva klub. Môžete však mať kartu z iného klubu, z minulosti, v takom prípade Vám ostáva tá pôvodná a nová sa nevystavuje. Ak si cez klub vyžiadate novú, s daným klubom, táto je zo strany KGA spoplatnená sumou 5 Eur.

Máte otázku?

Vyplňte formulár a odpoveď na vašu otázku pridáme na túto stránku a rovnako vám odpovieme mailom

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov.