Prvé trofeje KPMG SKGA túry rozdané

Po namáhavom trojdennom boji o prvé tohtoročné trofeje KPMG SKGA túry sú výsledky jasné.

Ako každý rok, tak i teraz sa najvyššia amatérska golfová túra organizovaná Slovenskou golfovou asociáciou začala na ihrisku Welten. Priaznivé hracie podmienky a vysoko profesionálny prístup hráčov vytvorili dobré predpoklady pre výrazné výsledky súťažiacich.

Traja najlepšie umiestnení muži sa súčtom výsledkov zo všetkých hracích kôl zreteľne vzdialili ostatným hráčom. Domáci golfista Oliver Gábor predčil Dávida Turlíka o 10 rán, no za druhým umiestneným zaostal o 4 rany. S výsledkami 70, 75, 71 (PAR) si vyslúžil tretie miesto.

O dramatický boj sa medzi mužmi postarali Michal Brezovský a Adam Puchmelter. Brezovský sa po prvom vlažnom výsledku (77) nedal vyviesť z miery. V druhom kole si viditeľne polepšil, keď dve trojité bogey z prechádzajúceho dňa zlepšil na double bogey a birdie. Vo finálovom kole sa už úplne vyvaroval zbytočným chybám a svoj výsledok povýšil k dokonalosti, čím zabojoval o najvyššie umiestnenie.

Napriek bravúrnemu výsledku 65 rán mu výhra tesne ušla o jedinú ranu (-4). Jeho skórkarta z finálového dňa vykazuje vysokú konzistentnosť, keďže obsahuje výlučne birdie a par. Víťazova skórkarta je trochu pestrejšia. Zrak priťahuje najmä eagle na päť parovej jamke číslo 12 v druhom kole.

Adam Puchmelter si teda na svoje konto pripísal ďalšie víťazstvo potvrdzujúce skvelú formu, ktorú si drží už od začiatku novej hracej sezóny. Puchmelter preukázal veľkú psychickú odolnosť. Na 16. jamke Brezovský vyrovnal hru s birdie. Nasledovalo birdie Puchmeltera na 17. jamke a pokojným parom na poslednej jamke zavŕšil svoje víťazstvo. Puchmelter ako jediný hráč neprekročil na KPMG SKGA Tour v žiadnom súťažnom kole hranicu paru (72, 69, 70).

Ženská kategória sa dočkala väčších prekvapení. Jedným z nich je nepochybne tretie miesto Táni Čičovej, ktorá je známa skôr z juniorských túr. Výsledkom 73 rán sa hneď v prvý deň dostala na popredné miesto výsledkovej tabuľky. 226 (73, 76, 77) rán síce na prvé miesto nestačilo, ale priniesli jej výbornú bronzovú priečku.

Katarína Drocárová si na SKGA túre počínala taktiež výborne. Do do finálového dňa vstupovala z vedúcej pozície. Dve bogey vo finále ju stáli víťazstvo, ktoré si o ranu odniesla Lea Klimentová. Klimentová si z prvého kola zapísala trochu neistý výsledok 77 rán. Jej každodenné zlepšenie výsledku sa nakoniec vyplatilo a finálové kolo zakončila skvelým výsledkom dve rany pod par (70). Celkový počet rán výherkyne bol 221 rán (+5).

Pozrite si reportáž z I. kola KPMG SKGA Tour v relácií GBS vysielanej na RTVS 1. Sledujte od 15 min 22s TU

Výsledky mužov nájdete TU

Výsledky žien nájdete TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER