Prvý turnaj KPMG SKGA TOUR 2017

Spravodajstvo po finálovom dni:

Favoriti udržali vedenie a zvýšili náskok.

Obavy zo zhoršenia podmienok tretieho hracieho dňa zmenou počasia sa nepotvrdili. Zo  zatiahnutej oblohy sa počas priebehu súťaže napriek predpovediam nespustila ani kvapka.

Jednoznačnou víťazkou prvého turnaja série sa medzi ženami stala Natália Hečková (75, 70, 69). Svoju dominanciu potvrdila 16-ranovým rozdielom. O druhej priečke rozhodlo až lepšie skóre posledného kola. Úspešnejšou sa v tomto prípade stala Anika Bolčíková (77, 74, 79) a na tretej pozícii s rovnakým skóre sa umiestnila Karolína Stará (77, 73, 80).

Zaujímavé zakončenie turnaja predviedol Matej Zeman (75, 73, 71). Tomu sa na záverečných šiestich jamkách podaril obrat, v podobe štyroch birdie a jedného eagle (-6). Svoje predbežné skóre päť rán nad parom otočil na výslednú jednu ranu pod par a patrí mu tretia priečka.

Na druhom mieste sa o jednu ranu umiestnil Marián Puttera JR, s výsledkom taktiež 71 rán z finálového kola. Rovnaké skóre, 71 rán v poslednom súťažnom kole predviedol i Michal Brezovský. Ten zvíťazil v mužskej kategórii s náskokom siedmich rán.

Turnaj mal, podľa slov organizátorov, bezproblémový priebeh a na najbližší turnaj pod hlavičkou Slovenskej golfovej asociácie sa mladí hráči pripravujú už túto stredu. Na ihrisku v Skalici sa totiž uskutočnia turnaje pre študentov. Sú nimi majstrovstvá Slovenska stredných a vysokých škôl.

Spravodajstvo po druhom dni:

V predbežných výsledkoch potvrdili svoju pozíciu favoriti.

Na rozdiel od úvodného kola, v druhom hracom kole si súťažiaci zahrali v ideálnych podmienkach. Bezvetrie, teplo a výborná úprava ihriska sa odrazili i na dnešnej výsledkovej listine. Objavilo sa na nej totiž viac hráčov s mínusovým skóre.

Medzi nimi sa nachádza aj Sebastián Vida (80, 70), ktorý po prvom nevydarenom kole prekvapil a pripísal si o 10 rán lepší vysledok, ako v predchadzajúcom dni. Tým sa výrazne posunul vo výsledkovej listine a z piateho miesta atakuje pódiové umiestnenie.

Na štvrtom mieste sa nachádza Matej Zeman (75,73), o ranu lepšie si počínal Marián Puttera JR (74,73).

Výrazné zlepšenie zaznamenal tiež Pavol Mach (75, 69). Výborných 69 rán ho predbežne radí na druhé miesto. Prvenstvo si aj po druhom kole udržal Michal Brezovský, ktorý zopakoval kvalitný výkon. Jeho skóre 71 a 69 rán sú zatiaľ najlepšími výsledkami turnaja. Do finálového kola vstupuje so štvorranovým náskokom.

V kategórii žien sa pod par ihriska dostala iba jediná hráčka. Je ňou Natália Hečková, ktorá si na skórkartu pripísala 70 rán a pred záverečným dňom turnaja má pred svojimi súperkami náskok päť rán.

Na druhom mieste zostáva Karolína Stará (77,73) o jednu ranu pred Anikou Bolčíkovou. Na štvrtom mieste s odstupom troch rán sa predbežne umiestnila Linda Nebeská (79,75), piatu priečku obsadzuje Alexandra Patáková (79,76).

Či sa dobré výsledky z dnešného dňa zopakujú je otázne. Na posledné hracie kolo je totiž vyhlásená nepriaznivá predpoveď počasia.

 

Spravodajstvo po prvom dni:

Debutový turnaj KPMG SKGA v roku 2017 tradične odštartoval na ihrisku Welten.

Už takmer zvyklosťou sa tiež stáva nepekné počasie, ktoré rok čo rok sprevádza prvý zo série SKGA turnajov. Niekoľko hodín pretrvávajúci dážď tentoraz prekvapivo nesprevádzal silný vietor, typický pre toto ihrisko.

Účastníci turnaja ocenili prípravu hracích plôch i organizáciu: ,,Ihrisko bolo naozaj vo výbornom stave a rozhodcovia boli umiestnený strategicky po celom ihrisku,’’ skonštatoval Flávius Halagovec.

V predbežných výsledkoch sa na prvom mieste umiestnila v ženskej kategórii Natália Hečková (75), medzi mužmi dominuje Michal Brezovský (71), ktorému sa ako jedinému podarilo dostať pod par ihriska. Jeho súper Marián Puttera JR (74) stráca po prvom hracom kole tri rany. So 75 ranami nasledujú Matej Zeman, Pavol Mach a Richard Oles.

O druhé miesto sa v ženskej kategórii delia až tri hráčky. Sú to Karolína Stará (77), Táňa Čičová (77) a Anika Bolčíková (77). Na treťom mieste sa predbežne umiestnila Lea Klimentová (78).

Hráčov čakajú ďalšie dve súťažné kolá, o ktorých vás budeme priebežne informovať. Pre viac aktuálnych informácií z ihriska navštívte náš profil na Facebooku @skgagolf.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER