Rakúsko sa snaží o získanie Ryder Cupu 2022 aj s pomocou Slovenska

Naši susedia oficiálne kandidujú na usporiadanie Ryder Cupu v roku 2022.

V sobotu 13. júna pri príležitosti prebiehajúceho turnaja Lyoness Open v Diamond CC v Atzenbruggu, usporiadal Rakúsky golfový zväz tlačovú konferenciu, kde zoznámil novinárov a širokú verejnosť so stavom kandidatúry na usporiadanie Ryder Cupu v roku 2022, čím sa uzavrel pomyselný kruh.

Práve pred rokom v rámci turnaja Lyoness Open powered by Greenfinity sa prvý raz objavili úvahy o získanie Ryder Cup v Rakúsku. „Je skvelé pozerať, ako sa z vízie stala realita, a ako celá krajina stojí za týmto nápadom na Ryder Cup. Na to môžeme byť pyšní,“ povedal Ali Al-Khaffaf z promotérskej spoločnosti  Golf Open Event.

Prvý raz bola verejnosti predstavená aj skvelá päťstostránková dokumentácia kandidáta, ktorú oficiálne podali Rakúšania na začiatku mája v anglickom Wentworthe. „ Naša kandidatúra bola v Anglicku prijatá s nadšením. Dokázali sme presvedčiť opticky aj obsahovo. Ešte pred niekoľkými mesiacmi sme boli považovaní  za outsidera, no teraz  veľa vecí hovorí v náš prospech,“ povedal Dr. Peter Einzinger, prezident Rakúskeho golfového zväzu. „ Dostalo sa nám uznania z veľ strán za náš profesionálny prístup. Teraz sme rovnocenným partnerom ostatným kandidátom a vo veľa ohľadoch stojíme dokonca v popredí,“ dodal Einzinger.

Veľkým plusom domácej kandidatúre sa javí podpora rakúskej vlády z 28. Apríla 2015. „Toto rozhodnutie vlády je podporou našej kandidatúry ako po finančnej, tak po ideovej stránke  a môže byť rozhodujúcim faktorom pre pridelenie Ryder Cupu Rakúsku. Ryder Cup je jedinečnou príležitosťou prezentovať Rakúsko ako  golfový národ a golf ako dôležitú súčasť turizmu. S týmto a ďalšími turnajmi môže celé Rakúsko veľmi dobre profitovať,“ povedal generálny sekretár Rakúskeho golfového zväzu Robert Fiegl.

Rakúsky golfový zväz urobil geniálny ťah, keď sa mu podarilo získať deväť ďalších krajín pre podporu rakúskej kandidatúry. „ S pomocou Česka, Slovenska, Maďarska, Bulharska, Ruska, Rumunska, Slovinska, Macedónska, Chorvátska a Cypru chceme viac rozšíriť golf v Európe,“  uviedol Robert Fiegl za prítomnosti svojich kolegov Martina Beka z Čiech, Kamila Balgu zo Slovenska, Setha Underwooda z Bulharska a Emilija Zubrinica z Chorvátska. Spolupráca medzi všetkými krajinami má zahrňovať spoločné turnaje, výmenu skúseností, spoločné tréningové kempy a spoluúčasť na úspešných juniorských projektoch.

Veľkú vďaku a chválu Rakúskemu golfovému zväzu za obrovské nasadenie a skvelú doterajšiu prácu vyjadril aj majiteľ ihriska Fontana GC Siegfried Wolf, kde by sa mal celý turnaj konať.

Nakoniec bol predstavený aj krátky film, vytvorený pre promo kandidatúry, ktorý si môžete pozrieť na  TU

Kandidatúru  môžete sledovať, aj ju podporiť svojím hlasom TU

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER