Řaňajky s novinármi

SKGA chce aj naďalej rozširovať povedomie o golfe

Aj v roku 2019 patrí medzi ciele Slovenskej golfovej asociácie (SKGA) rozvoj golfu v domácich končinách. K jeho popularizácii majú pomôcť nielen pripravované aktivity a podujatia, ale aj potenciálna účasť Roryho Sabbatiniho na najprestížnejších major turnajoch v USA a Veľkej Británii.

Už túto sobotu 25. mája organizuje SKGA deň otvorených dverí na našich ihriskách v rámci Národného dňa golfu 2019. Návštevníci budú mať možnosť bezplatne sa zoznámiť s golfom a vyskúšať si ho. Zoznam ihrísk je dostupný na webovej adrese hrajgolf.sk. „Veríme, že vďaka tejto už tradičnej aktivite SKGA objavia čaro golfu opäť noví záujemcovia o golf, ktorí rozšíria naše rady na Slovensku,“ povedal prezident SKGA Tomáš Stoklasa.

SKGA sa tiež bude snažiť o propagáciu golfu medzi negolfovou verejnosťou aj ďalšími aktivitami. V spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom (SOŠV) rozšíri povedomie o golfe do slovenských miest v rámci podujatia „Športuj Slovensko“, ktoré sa uskutoční 26. mája v Prešove, 1. júna na Štrbskom plese, 23. júna v Banskej Bystrici a 21. septembra v Bratislave. Cieľom SKGA v roku 2019 je prekonať métu 8000 registrovaných golfistov v členskej základni. K 31. decembru 2018 ich bolo 7780.

O dobré meno slovenského golfu v zahraničí sa stará aj Rory Sabbatini. Štyridsaťtriročný rodák z juhoafrického Durbanu prijal slovenské občianstvo minulý rok v decembri. V polovici januára obsadil na havajskom Sony Open 33. pozíciu. Dosiaľ najlepšie slovenské umiestnenie na PGA Tour dosiahol koncom apríla v Louisiane, kde v súťaži dvojíc na Zürich Classic obsadil s Američanom Brianom Gayom tretiu priečku. Piaty skončil v individuálnej súťaži v Dallase a v elitnej desiatke (10. miesto) sa ocitol aj na podujatí v Hilton Head. „Rory nám zatiaľ robí veľkú radosť. Výbornými výsledkami nazbieral v predstihu dostatočný počet bodov na to, aby získal účastnícku kartu a reprezentoval Slovensko v PGA Tour aj v budúcom roku. Finálnym cieľom tejto sezóny je umiestnenie v TOP 30 vo FedEx Cupe a zabezpečenie si miesta na všetkých major turnajoch v budúcej sezóne,“ povedal viceprezident SKGA a šéf našich reprezentácií Rastislav Antala. V júni je na programe US Open a v júli európske finále tohtoročnej série British Open, dva zo štyroch prestížnych major turnajov v sezóne, na ktoré sa Rory pokúsi prebojovať. Naďalej platí, že najvyšším cieľom 43-ročného golfistu sú budúcoročné olympijské hry v Tokiu, na ktoré by sa mal dostať na základe redukovaného poradia v svetovom rebríčku. „Zatiaľ ide všetko podľa plánov. Zisk miestenky máme dobre rozohraný. Muselo by sa stať niečo mimoriadne, aby sa Rory nekvalifikoval na olympiádu do Tokia,“ doplnil Rastislav Antala.

V druhej polovici júla zavíta Rory Sabbatini na Slovensko, kde by mal pomáhať rozvíjať záujem verejnosti o golf. Zahrá si ho s deťmi, bude hlavným hosťom rôznych golfových seminárov. Následne odcestuje odohrať play-off PGA Tour a vráti sa do Európy, kde sa plánuje zúčastniť na niekoľkých podujatiach Európskej Tour. V rámci opätovného pobytu na starom kontinente si príde na Slovensko zahrať si septembrový Slovak Championship Open v Penati Golf Club.

 

 

 

 

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER