SKGA Junior Tour: Dvakrát hole in one, dvakrát rozstrel a jedno fair play gesto

Po dlhšej odmlke sa golfové ihrisko Grey Bear Tále chopilo hosťovania turnaja SKGA Junior Tour a tiež TON. Predĺžený víkend bol nabitý špeciálnymi situáciami. Kvôli búrke bolo nedeľné, druhé kolo prerušené a dohrávalo sa s hodinovým oneskorením.

Okrem toho mohli byť diváci viac ráz svedkami golfového esa. Hole in one sa totiž oslavoval až dvakrát. V nedeľu sa pošťastilo na jamke číslo sedem Petre Babicovej, v pondelok pomohol na druhej jamke Jakubovi Plechovi posunúť sa do play off o prvé miesto. V rozstrele medzi dorastencami sa stretol s Tobiasom Munkom, ktorý však tentoraz na Plecha nestačil.

O prvenstvo sa bojovalo na extra jamkách aj v dievčenskej kategórii do 21 rokov. Spomedzi dvojice Paulína Ravluková, Michaela Vavrová bola úspešnejšia Ravluková.

Naopak jednoznačné víťazstvo vo svojej kategórii zaznamenala Antónia Zacharovská (U16) a Matej Babic (U21).

Posledná výnimočná situácia turnaja ale podľa hlavného rozhodcu Rasťa Michaláka nastala ešte aj krátko po dohratí posledného kola: ,,Veľké uznanie a cenu fair play si zaslúži Tomáš Šmiček ml., ktorý ukázal, prečo je golf takým krásnym a najmä férovým športom. Po tom, ako si uvedomil, že si neskontroloval skórkartu a podpísanú ju odovzdal, zistil, že zapisovateľ mu omylom napísal na dvoch jamkách nižší výsledok, než skutočne dosiahol. Svoju chybu si bez akéhokoľvek upozornenia, či protestu iného hráča uvedomil a oznámil ju sám rozhodcovi. Nikto by si tento omyl, pravdepodobne, nevšimol. Tomáš však nezaváhal a svoje dvojdňové úsilie škrtol a zachoval sa, ako sa na golfového hráča patrí.”

Tomáš Šmiček tak na svoju chybu doplatil. Hráči by sa ale mali z tohto príkladu poučiť. Každý si je totiž za svoju skórkartu zodpovedný sám a kontrola výsledkov je povinnosťou i výsadou, aby sa rovnaké situácie neopakovali. No ak už niečo podobné nastane, zobrať zodpovednosť za svoje počínanie by malo byť samozrejmosťou každého správneho golfistu.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER