SKGA Junior Tour III. – finále

SKGA sezóna úspešne ukončená na ihrisku Welten, favoriti zvíťazili s vysokým náskokom.

Na poslednom turnaji SKGA v sezóne 2016 sa hráči rozlúčili kvalitnými výsledkami. Michal Brezovský (76,65,68) aj vo finále podal vynikajúci výkon a so sezónou sa rozlúčil výsledkom 68 (-4) rán a víťazstvom v kategórii do 21 rokov. Na druhom mieste sa s veľkým odstupom 14 rán umiestnil Marián Puttera JR (74,78,71), tretie miesto obsadil Matej Zeman (75,77,76).

Dobré golfové počasie zúročila na turnaji aj Anika Bolčíková (78,73,75). Tá vyrovnané skóre z predošlého dňa premenila na tesné víťazstvo dvoch rán nad Alexandou Patákovou (76,77,75). Oľga Prachářová (78,73,81) si vedúce postavenie vo finálovom kole neudržala a v kategórii dievčat do 21 rokov obsadila tretiu priečku.

Do mínusových čísel sa posledný hrací deň dostal aj víťaz kategórie do 16 rokov, Matej Čerman (80,74,70). Výsledok 70 (-2) rán zvýšil Čermanov náskok na neuveriteľných 21 rán pred druhým Marekom Patzeltom (86,79,80). Bronzovú medailu získal Sebastián Slezák (89,79,80)

Na dobre pripravenom ihrisku v Báči sa darilo aj Michaele Vavrovej (76,78,78). S náskokom päť rán zvíťazila v kategórii dievčat do 16 rokov. Viktória Krnáčová (81,75,81) získala druhé miesto, na tretej pozícii sa umiestnila Táňa Čičová (82,80,82).

Na záver patrí priestor riaditeľovi súťaže Jánovi Pečovi II., aby zhodnotil už uplynulú sezónu 2016:

,,Chcel by som poďakovať všetkým golfovým rezortom, kde sa konali asociačné podujatia za to, že nám vychádzali maximálne v ústrety. Ďalej chcem poďakovať greenkeeper-om, ktorí sa tohto roku zakaždým postarali o výbornú kvalitu ihrísk, ale aj všetkým rozhodcom a ostatným ľuďom, ktorí sa pričinili o bezproblémový priebeh SKGA sezóny 2016. V neposlednom rade ďakujem hráčom zúčastňujúcim sa na túrach, za výborne výsledky, disciplinovanosť a zvyšovanie úrovne turnajov SKGA.

Národné šampionáty dosahovali túto sezónu vysokú kvalitu a tešili sa zvyšujúcej sa účasti zahraničných súťažiacich. Sezónu 2016 hodnotím nadmieru pozitívne aj čo sa týka športových výsledkov. Podľa môjho názoru to bola jedna z najplodnejších sezón z hľadiska kvality výsledkov.

V nedeľu sme si užili zrejme posledný deň dobrého golfového počasia pre tento rok a mne už neostáva iné, ako zapriať hráčom nech im zima rýchlo ubehne a čoskoro sa stretneme na ihrisku Penati (7.-9.4.2017), kde začína SKGA sezóna trojkolovým SKGA Junior Tour’‘

Športu zdar aj v sezóne 2017!

Priebežné výsledky

Konečné výsledky U14

Spravodajstvo z druhého súťažného dňa posledného turnaja juniorskej túry SKGA:

Mladým golfistom dnes počasie prialo. Táto zmena oproti včerajšiemu kolu sa výrazne podpísala aj pod výsledky súťažiacich. Pozitívny vplyv malo príjemné počasie najmä na hru Michala Brezovského (141). Krásne číslo 65 (-7) predstavuje výsledok dnešnej Michalovej hry. Vďaka tomuto výsledku si Brezovský vytvoril už zrejme nedostižný náskok deväť rán pred Matejom Zemanom (152), a tak do finálového kola nastúpi ako jasný favorit.

U dievčat do 21 rokov sa do vedenia dostali Oľga Pracharová (151) spolu s Anikou Bolčíkovou (151), keď v druhom kole predviedli o triedu kvalitnejší výkon ako z predchádzajúceho dňa. Alexandra Patáková (153) z tretej priečky zaostáva len o dve rany.

V kategórii do 16 rokov sa na prvom mieste udržal Matej Čerman (154). Svoj náskok z predošlého dňa ešte zdvojnásobil a záver turnaja odohrá s predstihom 11 rán. Michaela Vavrová (154) vedie kategóriu dievčat do 16 rokov. Tesný odstup dvoch rán za ňou má Viktória Krnáčová (156).

Pre mládež z kategórií do 14 rokov sobotným kolom súťaž skončila, keďže v týchto kategóriách sa jednalo iba o dvojkolový turnaj. Za víťaza medzi chlapcami do 14 rokov bol korunovaný Samuel Husárik (80,77), medzi dievčatami Antónia Zacharovská (80,76). Tobias Munk zvíťazil v kategórii mladších žiakov do 12 rokov, víťazkou medzi žiačkami do 12 rokov sa stala Alexandra Šulíková.

Turnaj prebiehal aj v tomto hracom dni bezproblémovo. Možno aj preto, že hlavný rozhodca Ján Pečo II. mal v tíme rozhodcov vzácneho člena. Bol ním jeho syn Ján Pečo III., ktorý sa ako rozhodca spoločne so svojim otcom objavil po prvý raz. Hlavný rozhodca len ťažko vyjadroval svoje pocity: ,,Je to veľmi zvláštny pocit… veď len nedávno som bol sám v úlohe rodiča, ktorý svojho syna sprevádzal na turnajoch a dnes spoločne rozhodujeme na jednom turnaji…’’

Nedelným kolom vyvrcholí sezóna SKGA turnajov pre rok 2016. Veľa šťastia!

Spravodajstvo po prvom dni:

,,Dnes bol hrdina každý, kto prežil,’’ týmito slovami definoval charakter počasia dnešného prvého súťažného kola riaditeľ súťaže a zároveň hlavný rozhodca, Ján Pečo II. Na otvorenom priestranstve lynksového ihriska pri dedinke Báč, fúkal povestný ,,weltenský’‘ vietor, ktorý však na jeseň nabral na intenzite a svojou mrazivou silou ešte umocňoval pocit chladu.

Bojovým poveternostným podmienkam zodpovedá aj skóre niektorých súťažiacich, ale na výsledkovej listine sa nachádzajú aj hráči, ktorí si so silným vetrom poradili veľmi dobre. Inak sa dnešný deň obišiel bez zaváhaní.

V kategórii 21-ročných hráčov vedie medzi chlapcami Marián Puttera ml. (74), iba o ranu nad nedávnym víťazom posledného kola SKGA Tour, Matejom Zemanom (75). Michal Brezovský (76) stráca na prvé miesto len dve rany.

U dievčat v rovnakej vekovej kategórii taktiež nie je o ničom rozhodnuté. Alexandra Patáková obsadila pozíciu líderky s výsledkom 76 rán, no na delenom druhom mieste sa nachádzajú až tri hráčky. O dve rany za Patákovou sa umiestnili Oľga Prachářová (78), Lucia Ujhelyiová (78) a Anika Bolčíková (78).

Matej Čerman (80) vedie kategóriu do 16 rokov s päťranovým náskokom nad Sebastiánom Vidom (85). Dorastenkám do 16 rokov vládne Michaela Vavrová (76), tiež o päť rán pred Viktóriou Krnáčovou (81).

V kategóriách žiakov dominovali Samuel Husárik (80) a Antónia Zacharovská (80) do 14 rokov a v najmladšej kategórii 12-ročných sa na prvom mieste predbežne umiestnili Tobias Munk (84) s Alexandrou Šulíkovou (107).

Turnaj pokračuje ďalšími dvoma hracími dňami. O ich priebehu budeme priebežne informovať na facebookovom profile @skgagolf, ako aj v aktualitách na stránke skga.sk.