SKGA Junior Tour v Skalici

Začal sa ďalší turnaj zo série juniorskej SKGA túry. Tentoraz sa odohráva na ihrisku v Grafobal Group Golf Rezorte v Skalici.

Spravodajstvo po finálovom dni:

Finálový deň sa nevyhol rozstrelu.

Zatiaľ čo väčšina reprezentantov bojovala o pódiové umiestnenie na majstrovstvách Slovinska, na Slovensku sa dohrávala SKGA Junior Tour za oslabenej účasti. Napínavý boj o prvenstvo sa odohral v kategórii juniorov do 21 rokov. Vyrovnaný duel Mateja Čermana (78, 72, 77) a Matúša Maďara (74, 75, 78) skončil až na prvej rozstrelovej jamke, víťazstvom Matúša Maďara. Na treťom mieste sa udržal Richard Oles (79, 75, 77).

Medzi dorastencami sa na treťom mieste umiestnil Matej Babic (88, 74, 82), druhé miesto obsadil Samuel Husárik (84, 81, 76). S výrazným rozdielom deviatich rán zvíťazil Lukáš Zušťák (87, 73, 72).

Chip in-om z vyše 80 metrov sa môže pochváliť Alexandra Patáková (82, 72, 74), ktorej tento úder zabezpečil v druhom hracom dni eagle na deviatej jamke. V konečnom poradí sa Alexandra umiestnila na bronzovej priečke. Iba o ranu lepšie si počínala Michaela Vavrová (77, 76, 74), ktorá skončila na druhom mieste. Jedna z favoritiek druhého hracieho kola, Hana Dzubáková (78, 73, 81), sa výsledkom 81 rán zaradila až na výslednú štvrtú pozíciu, a teda neohrozenou víťazkou sa stala Anna Záleská (75, 76, 73).

Antónia Zacharovská (83, 83, 74) vo finálovom dni síce zabojovala, no druhé miesto jej ušlo o jednu ranu. Umiestnila sa na tretej pozícii. Striebro získala Ema Dobiašová (82, 80 77), a najúspešnejšou spomedzi dorasteniek do 16 rokov sa stala Adriana Vinterová (85, 78, 74).

Poveternostné podmienky v priebehu turnaja neboli ideálne. Silný vietor ovplyvňoval dokonca i patovanie. Hráči sa však na skalické ihrisko vrátia už začiatkom júna (4.-6.), kedy im snáď vyjdú priaznivejšie podmienky.

Spravodajstvo po druhom dni:

Predbežné výsledky po druhom hracom dni juniorskej SKGA túry ukazujú favoritov. Vedúce postavenie udržali Dobiašová, Záleská a Maďar.

Do finálového hracieho kola vstupuje Matúš Maďar (74, 75) už iba s jednoranovým náskokom. Matej Čerman (78, 72) ukázal bojovného ducha, keď parom ihriska stiahol rozdiel štyroch rán na prvé miesto o tri rany. Na treťom mieste sa nachádza Richard Oles. Na druhé miesto stráca štyri rany.

O výborný výsledok sa postaral líder medzi chlapcami do 16 rokov. Lukáš Zušťák (87, 73) sa so 73 ranami dostal do vedenia, čím si polepšil o tri pozície. Na druhej priečke sa nachádza Matej Babic (88, 74) a na tretie miesto sa prepadol favorit z piatkového kola, Samuel Husárik (84, 81).

V dievčenskej kategórii dorasteniek sa na prvých miestach odohrali iba menšie zmeny. Na vedúcej priečke sa udržala Ema Dobiašová (82, 80), druhú a tretiu pozíciu si vymenili Adriana Vinterová (85, 78) a Antónia Zacharovská (83, 83).

V najstaršej vekovej kategórii dievčat sú po sobotnom kole favoritky hneď dve. S rovnakým výsledkom do finálového kola vstupuje Anna Záleská (75, 76) a Hana Dzubáková (78, 73), ktorá sa posunula z pôvodného tretieho miesta. Za nimi nasleduje Michaela Vavrová (77, 76). Tá prvé miesto atakuje so stratou dvoch rán.

Spravodajstvo po prvom dni:

Sľubné predpovede počasia zrejme podmienili vysokú účasť v súťaži najmä medzi chlapcami do 21 rokov. V tejto kategórii štartovalo 25 súťažiacich. Spomedzi nich si najlepšie počínali Matej Čerman (78), Lukáš Ružek (78) a Matúš Maďar (74). Ten si hneď po prvom hracom kole vybudoval slušný náskok štyroch rán, s ktorým vstupuje do turnaja.

V kategórii dorastencov sú výsledky nerozhodnejšie. Vedenia sa ujal Samuel Husárik (84), o druhé miesto sa delia Richard Habiger (86) a Juraj Frolka (86), iba o ranu pre Lukášom Zušťákom (87).

Ema Dobiašová (82) vedie v rovnakej vekovej kategórii dievčat. O ranu za ňou nasleduje Antónia Zacharovská (83) a tretie miesto predbežne patrí Adriane Vinterovej (85).

O najlepší výsledok prvého kola sa postarala Anna Záleská (75) radiaca sa do skupiny dievčat do 21 rokov. Michaela Vavrová (77) nastupuje do druhého kola so stratou dvoch rán, a na tretej priečke sa tesne pred Oľgou Prachařovou (79) umiestnila Hana Dzubáková (78).

Juniorská SKGA túra sa hrá na tri hracie kolá, a teda zostáva dosť priestoru na prípadné prekvapenia. V sobotu začína tiež ďalší, v poradí už tretí turnaj Túry olympijských nádejí. Pre viac aktuálnych informácii sledujte náš profil na facebooku @skgagolf.