SKGA Tour v Skalici: Bodovali cudzinci

Druhý turnaj najvyššej amatérskej túry na Slovensku sa presunul do Skalice. Účastníci súťažili počas jedného z prvých horúcich letných víkendov tohto roka. Posledné dva dni nefúkal dokonca ani typický skalický vietor, na ktorý sú hráči na ihrisku linksového typu zvyknutí.

Na turnaji štartovalo aj viacero zahraničných súťažiacich. Rakúšan Timothy Zwirner vstúpil spočiatku do vedenia. Zo zdravotných dôvodov bol však po dvoch kolách nútený turnaj predčasne opustiť. Do boja o prvé miesto nastúpila dvojica Slovákov – Braňo Lučanský a Lukáš Gabura, ktorý do tretieho dňa nastupovali s jednoranovým rozdielom. V hre tiež zostal hráč českého pôvodu Gordan Brixi, s rovnakým počtom rán ako Gabura.

Všetci hráči vo finálovom flajte hrali vyrovnanú hru, o čom svedčí aj rovnaké množstvo birdíkov (štyri na každého hráča). Slováci si však pripísali k výsledku viac krát bogey, a dohrali pondelkové kolo v pare. Gabura (72, 73, 72), ktorý mal náskok z predošlých kôl sa tak umiestnil na druhej priečke, Lučanskému (75, 71, 72) patrilo tretie miesto. Víťaz turnaja Brixi obišiel v poslednom dni ihrisko so skóre -2 (73, 72, 70).

Lea Klimentová sa na svojom prvom turnaji po návrate z USA chopila vedenia v kategórii žien. Spoločne so svojou líderskou kolegyňou z Česka, Klárou Hurtovou, odohrali zhodne 71 rán.

V ďalších kolách sa už Klimentovej nepodarilo zopakovať výsledok pod parom a obsadzovala predbežné tretie miesto. V závese za líderkou sa objavila Natália Hečková, ktorej sa po nevýraznom prvom výsledku podarilo v nedeľu dostať pod par. Na vedúcu hráčku Hurtovú už ale strácala štyri rany. Tie sa Hečkovej napriek nevydarenému skóre líderky nepodarilo zmazať. Klára Hurtová obsadila prvé miesto po výsledkoch 71, 70 a 75. Striebro si odniesla Natália Hečková (74, 71, 73), trojku na turnaji uzatvárala napokon Michaela Vavrová (75, 73, 71), ktorá vystrelila v poslednom kole podparovým skóre.

Výsledky Muži

Výsledky Ženy

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER