Skvelá 16-tka pre Hrindovú na amatérskom British Ladies Stroke Play Championship

V náročných podmienkach si vo Veľkej Británii vybojovala 16. priečku.

Typicky anglické nevľúdne počasie prevládalo na turnaji British Ladies Stroke Play, na ktorom malo aj Slovensko svoju zástupkyňu, Lailu Hrindovú. Súťaž patrí medzi amatérske turnaje organizované pod záštitou R&A. British Ladies Stroke Play sa konala v Škótsku na slávnom linksovom ihrisku North Berwick. O obtiažnosti ihriska svedčí i PAR ihriska 73 rán. 

Laila Hrindová si dobre poradila s neľútostnými poveternostnými podmienkami, keď po druhom dni prešla cutom na popredných priečkach. Po skóre 76 a 71 rán sa predbežne nachádzala na šiestej pozícii. 

Nasledujúce dve súťažné kolá sa odohrali v jeden deň. V nich sa už Laile darilo o niečo menej a na skórkartu si pripísala 79 a 80 rán. Tieto výsledky ju posunuli na konečnú 16. priečku v konkurencii hráčok z európskej amatérskej špičky. Finálym výsledkom Laily bolo +14 rán.

Najúspešnejšou hráčkou turnaja sa stala Švédka Linn Grant. Nad súperkami zvíťazila s náskokom troch rán. Jej konečné skóre s výsledkami 77, 68, 71 a 72 sú štyri rany pod parom.

VÝSLEDKY SÚŤAŽE

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER