Slovenky medzi amatérskou elitou na ME v Anglicku

Na ihrisku Parkstone Golf Club na britskom pobreží sa uplynulý týždeň uskutočnili Majstrovstvá Európy v golfe žien. Slovensko reprezentovala trojica najlepšie postavených hráčok svetového rebríčka – Anika Bolčíková a Natália Hečková a aktuálna majsterka Slovenska v hre na rany Katarína Drocárová.

Na turnaji sa predstavila absolútna európska amatérska elita. Po trojkolovej kvalifikácii 144 hráčok si účasť vo finále zabezpečila najlepších 60. Naše reprezentantky sa do finále nedostali. Anike Bolčíkovej chýbali 4 rany, Kataríne Drocárovej 6 a Natálii Hečkovej 9 rán.

Vyrovnanosť turnaja na takejto úrovni potvrdilo aj záverečné kolo, veď neskoršia víťazka domáca Angličanka Alice Hewson sa po kvalifikácii nachádzala na delenom 24.-28.mieste a na prvé miesto strácala 7 rán. Skvelým výsledkom -6 v poslednom kole sa prebojovala do záverečného rozstrelu. V ňom porazia Fínku Kristu Junkkari.

„Naše reprezentantky na turnaji ukázali, že dokážu na takomto fóre dosiahnuť výsledky porovnateľné so svetovou špičkou. V porovnaní so svetovými hráčkami im ešte chýba herná vyrovnanosť a v tomto prípade aj skúsenosti s ostrovným typom ihrísk, ktorý sa vyznačuje extrémnou tvrdosťou grínov a ťažko hrateľnými roughmi,“ zhodnotil vystúpenie našich hráčok vedúci výpravy Kamil Drocár.

European Ladies´s Amateur Champioshiop 2019

víťazka:

Alice Hewson              -7 (72, 70, 73, 66)

Slovenky:

Anika Bolčíková         +9 (76, 80, 69)

Katarína Dročáková   +11 (77, 79, 71)

Natália Hečková        +14 (79, 79, 72)

 

Kompletné výsledky z turnaja nájdete na: http://www.ega-golf.ch/event/2019-european-ladies-amateur-championship

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER