Slovenská golfová asociácia ocenila najlepších golfistov roka 2019

Trnava 14. februára – Slovenská golfová asociácia odovzdala v piatok (14.02.2020) ceny najúspešnejším hráčom golfu v sezóne 2019. V trnavskom hoteli Holiday Inn dominovali najmä Anika Bolčíková a Pavol Mach, ktorí si sošky vybojovali v dvoch kategóriách.

Bolčíková patrí medzi reprezentantky, ktoré sa dlhodobo zdržujú v zahraničí, aj preto prvý raz ocenenie celkovej víťazky Hráčky roka získala najmä vďaka turnajom v zahraničí – na Czech International Championship obsadila štvrté miesto, v susednom Česku ovládla majstrovstvá na jamky a na European Ladies Championship skončila na 81. mieste. Okrem toho si hráčka Golfového klubu Agama do rebríčku započítala výborné umiestnenia aj z americkej univerzitnej ligy, kde hrá za tím Old Dominion University. Cenu si prevzala tiež v kategórii junioriek do 21 rokov.

Víťaz ocenenia Hráč roka – Pavol Mach, si do bodovania zapísal významné body zo slovenskej epizódy medzinárodného turnaja Faldo Series, kde výhrou získal tiež vstupenku na svetové Grand Final. Na súťaži obsadil v silnej konkurencii svetových hráčov v Spojených arabských emirátoch ôsmu priečku. Na European Team Championship mu patrila deviata pozícia a v Nemecku na najvýznamnejšom juniorskom podujatí German Boys Open obsadil ôsme miesto. Hráč Alpinky Košice navyše bodoval aj na slovenských turnajoch, kde mu prvenstvo patrilo na Majstrovstvách SR klubových družstiev a Slovak Amateur Match Play Championship. Jamkový majster sa dlhodobo umiestňuje na vrchole slovenského amatérskeho rebríčka a ocenenie celkového víťaza už získal po tretíkrát. Druhou víťaznou kategóriou sa preňho stali juniori do 18 rokov.

Výhra v jednotlivých kategóriách bola podmienená prvenstvom v rebríčku amatérskych golfistov (vo svojej kategórii, prípadne celkovo)

Medzi debutantmi medzi ocenenými sa stal profesionál Rory Sabbatini, ktorý pod slovenskou vlajkou vybojoval prvú výhru na PGA Tour v histórii slovenského golfu, na turnaji QBE Shootout (spolu s Kevinom Twayom). Naopak niekoľkonásobnými víťazmi sú Laura Póšová, Tobias Munk, Antónia Zacharovská, Matúš Kudláč, Ema Dobiašová, Igor Taraba, Vladimír Mitro a Zuzana Bieliková. Tá sa medzi špičkou slovenského golfu nachádza už dlhé roky, a to navzdory jej pracovnej vyťaženosti. Na Slovensku svoje kvality opäť potvrdila na Majstrovstvách SR v kategórii Mid-Am, keď sa stala už trojnásobnou držiteľkou titulu a vody rozmútila aj na MSR klubov, kde výrazne prispela k víťazstvu svojho tímu Penati Golf Resort. Na historicky prvých Majstrovstvách Európy Mid-Age obsadila 14.miesto.

 

Stručný prehľad víťazov všetkých kategórii:

Kategória do 12 rokov: Tomáš Šmiček / Laura Póšová

Kategória do 14 rokov: Tobias Munk / Vivien Vranková

Kategória do 16 rokov: Matúš Kudláč  / Antónia Zacharovská

Kategória do 18 rokov: Pavol Mach / Ema Dobiašová

Kategória do 21 rokov: Branislav Lučanský / Anika Bolčíková

Kategória Mid-Am (od 30 rokov): Robert Baumgartner / Zuzana Bieliková

Kategória Senior roka: Igor Taraba / Dorota Zlochová

Výkon roka: Vladimír Mitro (za vysoký počet odohratých turnajových kôl)

Profesionál roka: Rory Sabbatini

Hráč roka: Pavol Mach / Anika Bolčíková

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER