Slovenské reprezentantky Rebecca Hnidková a Sára Zrníková sa stretli na top turnaji v USA. 

Jeden z najväčších univerzitných turnajov – Bob Hurley Auto ORU Shootout v Tulse, Oklahoma – hostil minulý týždeň až 90 hráčok zo 17 amerických univerzít.

Takmer polovica silného štartovného poľa na tomto kvalitne obsadenom turnaji pozostávala z hráčok svetového rebríčka – WAGR, v ktorom bol turnaj aj preto vysoko zaradený do kategórie „C“. Úroveň, sila a kvalita univerzitných (aj iných) turnajov je rôzna a je vždy závislá od počtu kvalitných hráčok svetového rebríčka, s ktorými sa treba na turnaji merať. Je samozrejme oveľa ťažšie uspieť na turnaji plnom top hráčok ako na turnaji kde ich je len pár.

Rebecca Hnidková nastupovala do turnaja vo farbách „Golden Eagles“ svojej školy – Oral Roberts University v Tulse, Oklahoma a Sára Zrníková zase vo farbách „Huskies“ – Houston Baptist University v Houstone, Texas … ale ako slovenské reprezentantky prezentovali a reprezentovali samozrejme aj farby našej SKGA.

Ako obvykle sa prvé dve 18-ky hrali hneď v prvý deň turnaja a tretie kolo na druhý deň.

Rebecca sa s výsledkom 76, 73 a 77 umiestnila v silnej konkurencii na peknom 14. mieste a len tri rany ju delili od piateho medzinárodného Top10 umiestnenia tejto sezóny.

Pre Sáru, ktorá začala štúdium na HBU v Houstone len tento školský rok, to bol jej prvý univerzitný turnaj.

S výsledkom 80, 77 a 77 sa umiestnila v strede štartovného poľa na 45. mieste.

Víťazkou turnaja sa stala V. Gimmy z Nemecka (-2), pred Američankou T. Torgerson (+2) a S. White (+3) z Nového Zélandu.

V hodnotení univerzít si po dvojkolovom vedení v turnaji Rebeccina ORU odniesla nakoniec striebornú medailu za druhé miesto a Sárina HBU skončila na konečnom siedmom mieste.

Zvíťazil tím dievčat z Lamar University, Texas.

Generálny partner

Hlavní partneri

 

Mediálni partner

 

Partneri

    

 

SKGA NEWSLETTER